Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./inf.pras. | 2017-03-24 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A

„Labirynt ulic” w fotografii Michała Janiaka

Olsztyn24
Fotografie można było oglądać w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
W Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 w Olsztynie odbył się dzisiaj (24.03) finisaż wystawy fotografii „Labirynt ulic” Michała Janiaka.

Wystawa została zainspirowana człowiekiem osadzonym w mieście jako naturalnym środowisku życia. Dla mieszkańców wąskie uliczki starych i nowych miast są codziennością, dla gości jedynie ujęciami z wakacji. Jak wygląda życie człowieka w wiekowych i zarazem nowoczesnych miastach? Czy potrafimy przyzwyczaić się do piękna mijanych każdego dnia ulic? Czy może widzimy piękno tylko w nieznanym?

Wystawa prezentuje zdjęcia wąskich uliczek w których to, co wiekowe, przeplata się z tym, co nowe. Gdzieś pośrodku ich labiryntu znajduje się człowiek, którego autor starał się sportretować. Serię zdjęć wykonał m.in. w Brukseli, Palermo, Siennie, Sofii oraz Stambule.
R E K L A M A
banner
Michał Janiak jest chemikiem żywności w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Poza pracą pasjonuje go fotografia. Urodzony w Koninie, studiował we Wrocławiu. Od kilku lat jest związany z Olsztynem.

Pierwsze fotograficzne szlify zdobywał jako fotograf harcerski. Jego wielką pasją jest fotografia podróżnicza. Z aparatem czuje się pewnie zarówno podczas długich wędrówek po górach, jak i w starych, wąskich i - wbrew pozorom - bardzo dynamicznych uliczkach. W swoich fotograficznych poszukiwaniach inspiruje się człowiekiem i pokazuje świat jako nasze naturalne środowisko.

Na jego fotografiach pojawia się człowiek głęboko osadzony w miejscu, w którym żyje. Autor fascynuje się również samym światem nas otaczającym. Tym jak człowiek potrafi go dostosować do własnych potrzeb i jak łatwo się do niego przyzwyczaja.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Finisaż wystawy „Labirynt ulic” Michała Janiaka

»

24-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl