Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-10-01 00:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn rozpoczął szóstą edycję biegów CITY TRAIL!

Olsztyn24
Szósta edycja biegów CITY TRAIL w Olsztynie (fot. Karolina Krwaczyk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Znakomita pogoda, świetne humory i mnóstwo dobrej energii – inaugurację cyklu biegów CITY TRAIL można uznać za bardzo udaną. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Aleksandra Kępczyńska i Paweł Pszczółkowski. Zawody odbyły się w sobotę (30.09) nad Jeziorem Długim.

Linię mety sobotnich zawodów minęło 413 dorosłych i 127 dzieci. Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu – oczywiście na tyle, na ile pozwala urozmaicona i niepozbawiona podbiegów przełajowa trasa. Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Kępczyńska uzyskała wynik 20:38. Najlepszy wśród panów – Paweł Pszczółkowski pokonał trasę w 16:50.

- Rok temu biegłam tutaj swój pierwszy bieg CITY TRAIL, który ukończyłam z czasem 28 minut. Od tamtej pory trenuję i dzisiaj uzyskałam swój najlepszy wynik na tej trasie. Biegło mi się super, chociaż przyznaję, że przez sezon letni trochę odzwyczaiłam się od biegania w lesie w takim tempie – mówiła na mecie zwyciężczyni. – W poprzedniej edycji zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji wiekowej CITY TRAIL. Moje małe marzenie na ten sezon to zająć miejsce w pierwszej piątce w generalce.
R E K L A M A
banner
Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Biegam od dwóch lat, ale raczej niewiele, zazwyczaj 2 razy w tygodniu. Nie startuję też w innych biegach tego typu, wolę ćwiczenia fitnessowe i ewentualnie biegi z przeszkodami, ale postanowiłam wziąć udział w cyklu i nawet namówiłam kilka osób, by wystartowały ze mną. Będę próbować pobiec chociaż 4 razy, aczkolwiek nie wiem, jak to będzie zimą. Zobaczymy – mówiła po zawodach jedna z debiutantek - Kasia Oleszek.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły również biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km.

Kolejne bieg CITY TRAIL w Olsztynie w edycji 2017/2018 odbędą się 28 października, 25 listopada, 13 stycznia, 17 lutego i 10 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą - poza Olsztynem: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl