Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-10-02 20:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Budżet powiatu realizowany prawidłowo

Olsztyn24
XXVIII sesja Rady Powiatu w Olsztynie
Powiatowi radni zaakceptowali realizację budżetu Powiatu w pierwszym półroczu 2017 roku. Wydatki zostały zrealizowane zgodnie z planem, przy akceptacji Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu w okresie od stycznia do czerwca bieżącego roku była najważniejszym punktem XXVIII sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która odbyła się 29 września. Jak ocenia skarbnik Powiatu, realizacja budżetu przebiega prawidłowo.

– W części dotyczącej dochodów własnych nie widzę żadnych zagrożeń. Wpływy są zgodne z ustalonym harmonogramem i wynoszą 53 % planu, przy czym największym źródłem dochodów jest udział w podatku PIT. W zakresie wydatków zostały one zrealizowane w niepełna 1 %, ale jest to związane z zadaniami inwestycyjnymi, których realizacja została zaplanowana na drugie półrocze 2017. Chodzi o 23 mln zł. Do tej pory z budżetu zostało wydatkowanych 791 tys. zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu. Budżet roku 2017 na dzień 30 czerwca zamykamy nadwyżką 9,8 mln zł, przy planowanym deficycie 3,45 mln zł. To środki, które zostały zaplanowane do wydatkowania w czwartym kwartale br. Powiat posiada więc zabezpieczenie i płynność finansową. Nasz dług wynosi 24,2 mln zł, co stanowi 22 % dochodu. Raty kredytów realizowane są w ramach wolnych środków – mówiła Lucyna Kozikowska.
R E K L A M A
banner
Informacja i sprawozdanie Zarządu Powiatu w Olsztynie z realizacji budżetu w pierwszym półroczu 2017 r. otrzymały pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Budżetowej Rady Powiatu w Olsztynie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl