Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-10-02 20:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Inauguracja Mistrzowskich Recitali Fortepianowych w filharmonii

Olsztyn24
Lorenzo Di Bella - fortepian | Więcej zdjęć »
W piątek (6.10) o godz. 19.00 cykl Mistrzowskie Recitale Fortepianowe w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zainauguruje włoski pianista Lorenzo Di Bella.

Artysta jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych – w 2005 roku otrzymał I nagrodę i Złoty Medal na V. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Horowitza w Kijowie. W 2006 roku były prezydent Włoch C.A. Ciampi przyznał pianiście nagrodę Sinopoli (na cześć słynnego dyrektora orkiestry Giuseppe Sinopoli, który zmarł w roku 2001). Lorenzo Di Bella wielokrotnie odnosił sukcesy podczas wiodących koncertów w Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Olimpico w Vicenzy, Teatro delle Muse w Ankonie, Sali Michelangelego w Bolzano, na Festiwalu Liszta w Utrechcie, ETH w Zurychu, Festiwalu Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, Hamburgu, Berlinie, Pradze, Sarajewie, Pekinie, Szanghaju, Denver, na festiwalu Società dei Concerti w Mediolanie oraz w Audytorium Parco della Musica w Rzymie, gdzie grał z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Santa Cecilia prowadzoną przez Jamesa Conlona. Artysta jest także bardzo aktywny jako profesor fortepianu w Wyższej Szkole im G. Braga w Teramo, a także jako dyrektor artystyczny „Accademia Pianistica delle Marche” w Recanati.

Lorenzo Di Bella to wybitnie utalentowany pianista, genialny wirtuoz, wyrafinowany muzyk. Byłem jego pedagogiem przez trzy lata, zawsze podziwiałem jego wielkie umiejętności techniczne, a także silną osobowość artystyczną lecz przede wszystkim jego pragnienie „mówienia” do publiczności… – tak Lazar Berman wspominał pianistę na kilka miesięcy przed śmiercią.
R E K L A M A
banner
W programie Mistrzowskiego Recitalu Fortepianowego w dniu 6 października Lorezno Di Bella zaprezentuje następujące kompozycje:

» Domenico Scarlatti – Sonaty: L 413, L 422
» Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op. 23
» Ferenc Liszt – Ballada nr 2 h-moll
» Robert Schumann – Kreisleriana op. 16
» Ferenc Liszt – Parafraza koncertowa na temat z opery Verdiego „Rigoletto” S 434

Bilety do nabycia w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w kasie (pon.-pt.10-18) oraz poprzez stronę internetową filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl