Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
BWA | 2017-10-03 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowości w BWA Galerii Sztuki

Olsztyn24
Siedziba BWA Galerii Sztuki w Olsztynie
W najbliższych dniach miłośnicy sztuki współczesnej mogą zarezerwować w swoim kalendarzu dwa terminy na wernisaże w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie: 6 i 11 października. W pierwszym terminie BWA przygotowało otwarcie dwóch wystaw: prezentację twórczości pedagogów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz prac Anny Drońskiej pod wspólnym tytułem „Po godzinach”. Pięć dni później otwarta zostanie wystawa fotografii Iris Nasher „W ciemnych pokojach”.

W wystawie twórczości pedagogów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu weźmie udział dziesiątka artystów: Sławomir Decyk, Anna Goebel, Izabella Gustowska, Jacek Jagielski, Jarosław Kozłowski, Mariusz Kruk, Dominik Lejman, Adam Nowaczyk, Barbara Pilch, Bogdan Wojtasiak. Stąd tytuł wystawy - „Dziesięć”. Wystawa to ciekawy przekrój technik, inspiracji i tematów, połączonych w jedną wspólną opowieść, za którą kryje się nie tylko talent, ale także misja i odpowiedzialność za kształtowanie kolejnych pokoleń polskich twórców.

Otwarcie wystawy zorganizowanej w sali głównej BWA nastąpi 6 października o godz. 18.00. W tym samym czasie nastąpi też otwarcie wystawy prac Anny Drońskiej, urządzonej w sali kameralnej BWA. Artystka jest absolwentką Wydziału Kształcenia Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Zdobyła doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem i tkaniną eksperymentalną. W kręgu jej twórczych zainteresowań znajdują się przestrzenie związane ze sztuką ekologiczną. Zawodowo związana jest z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jej wystawa jest próbą poznania obszarów między oficjalną codziennością a sferą intymności i skrycia, w której istnieją trudne do opisania lęki i niepewności.
R E K L A M A
banner
11 października o godz. 17.00 w hollu galerii, odbędzie się wernisaż trzeciej w wymienionych na wstępie wystaw - wystawy fotografii Iris Nasher „W ciemnych pokojach”. Wystawa realizowana jest we współpracy z Fundacją „Borussia”. Cykl fotografii Iris Nesher, urodzonej we Włoszech, a mieszkającej w Izraelu artystki, eksploruje nieprzeniknioną więź pomiędzy tożsamością a językiem.

Nesher zaprosiła przed obiektyw swojego aparatu wybitne izraelskie powieściopisarki, poetki i autorki scenariuszy – kobiety, dla których słowo jest materią ich twórczości. Poprosiła je, by wybrały i zaprezentowały słowo lub fragment tekstu, który ma dla nich szczególne znaczenie. Podczas gdy część z nich zdecydowała się wkomponować słowa w przestrzeń wokół siebie, inne naniosły je bezpośrednio na swoje ciało, dając w ten sposób wyraz przekonaniu, że język ma moc docierania do najgłębszych warstw ludzkiej psychiki. Tak powstała seria hipnotyzujących fotografii, które wraz z towarzyszącymi im tekstami są próbą uchwycenia esencji kobiecej kreatywności.

Wystawa prezentowana będzie w ramach Festiwalu Mendelsohna, a patronat honorowy objęła nad nią Ambasada Izraela w Warszawie.

Korzystając z okazji przypominamy, że zbliża się termin końcowy składania prac na organizowane przez BWA Galerię Sztuki X Olsztyńskie Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta. Biennale jest istotnym przeglądem prezentującym kondycję sztuki regionu Warmii i Mazur. Różnorodność mediów sprawia, że wystawa pokonkursowa jest ciekawą prezentacją stosowanych współcześnie przez artystów technik. Konkursowa forma przeglądu gwarantuje uzyskanie prac o wysokich walorach artystycznych, reprezentujących najciekawsze zjawiska w twórczości regionalnego środowiska.

Głównym zadaniem Biennale jest aktywizacja artystów Olsztyna i regionu, konfrontacja postaw twórczych, a także zaprezentowanie olsztyńskiej publiczności stanu rodzimej plastyki. Prace w takich kategoriach jak: malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, rzeźba i ceramika, tkanina artystyczna, projektowanie graficzne i wzornictwo przemysłowe, techniki multimedialne i instalacje, fotografia można składać tylko do 9 października.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl