Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2017-07-03 23:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Teatr wśród rzeźb Magdaleny Abakanowicz

Olsztyn24
Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz na scenie w BWA (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Teatr przy Stoliku gościł dzisiaj (3.07) w sali dużej Biura Wystaw Artystycznych Galerii Sztuki w Olsztynie. Teatralną scenę i widownię urządzono wśród rzeźb Magdaleny Abakanowicz, których wystawa trwa właśnie w BWA.

Miłośnicy sztuki teatralnej wysłuchali sztuki amerykańskiego dramaturga Stephena Sachsa „Arcydzieło na śmietniku” w interpretacji Joanny Fertacz i Grzegorza Jurkiewicza - aktorów olsztyńskiego Teatru Jaracza. Przed i po spektaklu widzowie mieli możliwość zwiedzenia unikatowej wystawy prac zmarłej w kwietniu tego roku znakomitej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa trzecia edycja projektu zatytułowanego „Premiery Teatru przy Stoliku”, w ramach którego aktorzy Teatru Jaracza przeczytają publiczności trzy dramaty: „Plankton” Artura Nichtchausera, „Arcydzieło na śmietniku” i „Wolę nie” Antoniny Bracanti. Ostatnie czytanie w tej edycji odbędzie się 7 sierpnia o godz. 18. w Kamienicy Naujacka MOK.
R E K L A M A
banner
Organizatorem cyklu „Premiery Teatru przy Stoliku” jest Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl