Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Wojnarska | 2017-10-04 11:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejskie Dni Dziedzictwa w olsztyńskiej „Jedynce”

Olsztyn24
Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Olsztynie (fot. SP1 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Bywają takie dni, kiedy Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynie staje się lokalnym centrum kultury. Do takich dni należał niewątpliwie 27 września. To właśnie wtedy odbył się w szkole długo oczekiwany II etap projektu Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach 2017. Pierwszym etapem były zajęcia plenerowe  w Orzechowie przeprowadzone w dniu 12 września. Koordynatorkami projektu w placówce były: Katarzyna Wojnarska i Izabela Rachuba.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy międzynarodowy projekt społeczny i edukacyjny poświęcony dziedzictwu kultury, realizowany w Europie od 1985 roku, a w Polsce od 1993. W naszym województwie obchodzone były po raz piętnasty. Hasło przewodnie projektu brzmiało: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”, natomiast w SP 1 za takie hasło przyjęto słowa: „O Warmio moja miła” – ocalić od zapomnienia. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Podczas uroczystości finałowej społeczność szkolna gościła wiele znakomitych osób. Wśród nich znalazł się prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz, który rozpoczął uroczystość przecięciem wstęgi przy tablicy upamiętniającej ofiarę zbrodni katyńskiej.
R E K L A M A
banner
W programie uroczystości znalazły się występy artystyczne uczniów i nauczycieli, prelekcja doktora Jana Chłosty – publicysty oraz autora książek o tematyce warmińskiej, prezentacja obrzędów warmińskich prowadzona przez Ritę Kostkę z Ogniska Kultury Rodzinnej „Hubertówka” w Kudypach oraz występ zespołu Czerwony Tulipan. Goście mogli też obejrzeć wystawę prac plastycznych o tematyce warmińskiej wykonanych przez uczniów „Jedynki” oraz zdjęć dawnego i obecnego Olsztyna.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na degustację typowych dla naszego regionu przysmaków, dostarczonych przez gospodarstwa rybackie w Szwaderkach i Kabornie oraz Zakłady Mięsne „Warmia” w Biskupcu.

Katarzyna Wojnarska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl