Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-11-26 16:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Organizatorzy Dni Dziedzictwa z Warmii i Mazur wyróżnieni

Olsztyn24
Jedną z osób wyróżnionych jest Szymon Drej - dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek (21.11) w Operze Wrocławskiej, wręczone zostały wyróżnienia dla organizatorów tegorocznej, 24. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywającej się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

W ramach święta zabytków odbyło się 1626 wydarzeń, zaangażowanych było 431 miejscowości, a blisko 300 tysięcy zwiedzających wzięło w nim udział.

W województwie warmińsko-mazurskim wyróżnienia otrzymali:
» Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
» Patryk Kozłowski, Koordynator EDD woj. warmińsko-mazurskiego, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
» Alicja Maria Szarzyńska, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie
» Małgorzata Strzyżewska, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
» Robert Tokarski i Magdalena Łowkiel-Klimek - Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie
» Mariusz Wyczółkowski - Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie
» Krystyna Wójcik-Wiśniewska, dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.
R E K L A M A
banner
W tym roku w województwie warmińsko-mazurskim organizatorzy w ramach EDD zorganizowali 71 wydarzeń w 24. miejscowościach, w których udział wzięło 12 tys. osób. Specjalnością regionu jest organizacja – obok innych wydarzeń edukacyjnych – wykładów, prelekcji i warsztatów edukacyjnych przy dużym zaangażowani szkół i bibliotek.

Spośród najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji EDD w regionie można wymienić: imprezę plenerową pod hasłem „Wielka historia małego Kurzętnika” zorganizowaną w amfiteatrze i ruinach zamku w Kurzętniku, objazdowe spotkanie edukacyjne tropem obiektów sakralnych i pałacowych pod hasłem „... nie depczcie przeszłości ołtarzy” - kultura Warmii i pogranicza w świątyniach oraz pałacach zapisana, czy też spacer z Feliksem Nowowiejskim szlakiem zabytków Barczewa zorganizowany przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.

Podczas gali odbyło się także wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.

Konkurs skierowany był do właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Celem konkursu, który odbył się po raz drugi, jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach:
- Prelekcje, wykłady, warsztaty
- Aktywności plenerowe
- Wystawy, projekty multimedialne

W województwie warmińsko-mazurskim:

- II miejsce w kategorii Prelekcje, wykłady, warsztaty zajął projekt „Poznać swoje dziedzictwo – otworzyć wrota przyszłości” Fundacji „Dziedzictwo Nasze”.
- I miejsce w kategorii Aktywności plenerowe zajął projekt „Historia jednej ulicy – cykl wycieczek po Iławie”
- II miejsce w kategorii Wystawy, projekty multimedialne zajął projekt „Mrągowo w detalu – zabytkowe drzwi”, którego autorem jest Bartosz Hellis.

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa oraz Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl