Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-10 11:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w WBP

Olsztyn24
Warmińską i mazurską kulturę promowano w Starym Ratuszu | Więcej zdjęć »
„Kłobuk, galonek i nowolatko - poznaj skarby Warmii i Mazur” to hasło imprezy, na którą zaprosiła wczoraj (9.09) do Starego Ratusza Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017.

Podczas spotkania promującego kulturę Warmii i Mazur miało miejsce na otwarcie wystawy i towarzyszących jej atrakcji. Wystawa miała za cel przypomnienie mieszkańcom regionu tego, co go wyróżnia i jakie skarby kultury posiada. Animacje, gry i zabawy były okazją do bliższego poznania historii dziedzictwa materialnego i niematerialnego Warmii i Mazur, m.in. gwary warmińskiej, legend, obrzędów, lokalnej kuchni i rzemiosła. Poprzez ekspozycję i połączoną z nią stronę internetową użytkownicy biblioteki poznali też bogaty księgozbiór o walorach kultury i tradycji regionu i ofertę edukacyjną WBP w Olsztynie.

Wystawa prezentowana będzie w Olsztynie do 17 września, następnie zaś w innych bibliotekach naszego województwa.
R E K L A M A
banner
Więcej informacji na temat tegorocznej odsłony Europejskich Dni Dziedzictwa dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia pod adresem http://edd.nid.pl

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl