Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-10-04 22:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie dni głosowania OBO

Olsztyn24
 
Pozostało niewiele czasu, aby wesprzeć wybrany projekt zgłoszony do V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwa tylko do niedzieli (8.10). Do zakończenia głosowania pozostały więc tylko cztery dni. Teraz każdy głos jest cenny.

- Końcówka głosownia z pewnością nie będzie spokojna - mówi dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Poprzednie edycje pokazały, że wielu olsztynian oddaje swój głos w ostatniej chwili. Jeszcze nie wszystko przesądzone.

Głosowanie internetowe pozwala na wgląd w statystyki już w trakcie głosowania. Wynika z nich, że zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego projekty otrzymały do tej pory ok. 15 tys. głosów. Na dzień dzisiejszy, faworyt wśród projektów zintegrowanych zebrał ponad 1,5 tys. głosów, a wśród osiedlowych ok. tysiąca. Są to oczywiście wyniki częściowe, znaczna liczba mieszkańców wybrała tradycyjny sposób głosowania i karty nie zostały jeszcze policzone.
R E K L A M A
banner
Olsztynianie, którzy do tej pory nie oddali swojego głosu, mogą to zrobić tylko do niedzieli (8 października). Tego dnia kończy się głosowanie do V edycji OBO.

- Zachęcamy do głosowania internetowego poprzez stronę glosujobo.olsztyn.eu - dodaje Szpaderska. - Jest to najszybszy sposób, nie trzeba drukować karty do głosowania, a głos możemy oddać bez wychodzenia z domu.

W tym roku o głosy ubiegają się 103 projekty osiedlowe i 33 zintegrowane. Na portalu glosujobo.olsztyn.eu możemy szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi projektami. Przy głosowaniu będziemy potrzebować numeru PESEL. Każdy oddaje dwa głosy: jeden na projekt osiedlowy, jeden na projekt zintegrowany.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl