Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UM/AS | 2017-03-31 16:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Budżet Obywatelski piąty raz!

Olsztyn24
 
Olsztynianie ponownie będą decydować na co wydać część budżetu stolicy Warmii i Mazur. W V edycji OBO do wykorzystania jest ponad 3,5 mln zł.

Założeniem Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest zachęcenie mieszkańców do aktywności. To oni powinni zdecydować, co jest potrzebne w ich otoczeniu i przygotować propozycję takiego zadania. Podstawowym wymaganiem jest ogólnodostępność. Ważne zatem, aby z efektów proponowanej realizacji mogli skorzystać wszyscy  mieszkańcy.

Od 1 kwietnia do 4 czerwca  można zgłaszać wnioski z propozycjami projektów. Od tego roku można je składać również  internetowo, poprzez stronę www.glosujobo.olsztyn.eu.
R E K L A M A
banner
- Przed złożeniem wniosku warto swoje propozycje przedstawić znajomym, sąsiadom czy mieszkańcom osiedla - mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderską. - Kolejnym etapem po weryfikacji wniosków, będzie głosowanie. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii poprzez stronę internetową. Można też będzie wypełnić tradycyjną kartę do głosowania. Zwycięskie projekty poznany  w październiku. Nad prawidłowym przebiegiem działań związanych z realizacją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego czuwać będzie Zespół Koordynujący.

W poprzednim roku złożono 172 wnioski, na które oddano ponad 25 tys. głosów. Do końca 2017 roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji osiedlowych i 4 zintegrowane. Wśród nich kolejny etap rewitalizacji zabytkowego Parku Jakubowo.

Ale Olsztyński Budżet Obywatelski to nie tylko projekty inwestycyjne. Jednym z pomysłów mieszkańców był Rap Festiwal (w tym roku będzie II edycja imprezy). Koncert gwiazd polskiej sceny hip-hopowej w olsztyńskim amfiteatrze odbył się we wrześniu 2016 r. Nie zabrakło też warsztatów deskorolkowych, tzw. bitwy freestyle’owa i jamu tanecznego.

Teraz olsztyńskie przedsięwzięcie konkuruje z innymi projektami  o miano najlepszego zgłoszonego lub zrealizowanego w Polsce przy okazji samorządowych budżetów obywatelskich. Zachęcamy do głosowania na olsztyński Rap Festiwal. (od „głosowania” do końca zdania link:http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2017/nominacje/olsztyn-rap-festiwal,91354.html)

[więcej o OBO 2018: strona internetowa (link: https://obo.olsztyn.eu/) Facebook (link: https://www.facebook.com/OBOOlsztyn/)]

Wnioski prosimy składać na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl