Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-06 16:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Tydzień Seniora w Olsztynie podsumowany

Olsztyn24
Podsumowanie Tygodnia Seniora 2017 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Olsztynie zakończył się Tydzień Seniora 2017. Uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję skierowanych do seniorów imprez odbyła się dzisiaj (6.10) w dawnej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza.

Przypomnijmy, że Tydzień Seniora w Olsztynie zainaugurowano w ubiegłą sobotę w Planecie 11 - filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Wówczas do rywalizacji ze znajomości Olsztyna, jego historii i wpółczesności, znamienitych mieszkańców miasta, kultury czy sportu przystąpili przedstawiciele środowisk senioralnych i przedstawiciele młodego pokolenia - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy fotografii o dawnym i współczesnym Olsztynie, które dostarczyli Anna Zygowska, Barbara Szpak-Bartyś, Zofia Barankiewicz, Janusz Porycki, Tadeusz Szapter i Kazimierz Dąbrowski.

Potem w Planecie 11 odbyły się następne imprezy dedykowane seniorom. W ramach akcji Bezpieczny Senior można było spotkać się z prawnikiem, policjantem, lekarzem i bankowcem. Przeprowadzono również warsztaty komputerowe dla grup rozpoczynających przygodę z komputerem, ale także dla użytkowników zaawansowanych. Były też warsztaty z obróbki fotografii.

Planeta 11 zaprosiła także na spektakl teatralny w ramach cyklu spektakli pod hasłem Teatr przy Stoliku. Seniorzy mogli wziąć udział w czytaniu sztuki „Kult Wesela”, przygotowanym na podstawie dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego połączonego z muzyką zespołu Kult.
R E K L A M A
banner
Wydarzenia Tygodnia Seniora odbywały się również poza Planetą 11. W filii nr 2 MBP na Osiedlu Pojezierze zorganizowano Sztafetę Pokoleniową połączoną ze spotkaniem z przewodnikiem turystycznym, tworzono tam również album mieszkańców osiedla. W filii MBP nr 9 odbywały się pasjonujące spotkania, podczas których eksponowano pasje i zainteresowania czytelników. Ponadto bibliotekarze zorganizowali dla seniorów warsztaty plastyczne oraz relaksacyjne zajęcia z jogi i tai chi.

Jeszcze dzisiaj odbyły się ostatnie imprezy z programu Tygodnia Seniora: warsztaty rękodzieła i warsztaty z psychologiem poświęcone spędzaniu czasu w grupach wielopokoleniowych. Na spotkaniu w ratuszu natomiast wystąpiły chóry De Novo z Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie, Kantata z Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku, Pasjonata z Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Grupa Teatralna Behavo z Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Organizatorami Tygodnia Seniora Były Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Rada Olsztyńskich Seniorów i Urząd Miasta Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podsumowanie Tygodnia Seniora 2017 w Olsztynie

06-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl