Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UM/AS | 2016-09-30 12:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Najpierw certyfikaty, później atrakcje dla seniorów

Olsztyn24
Olsztyńscy seniorzy są aktywni w wielu dziedzinach (fot. Marcin Kierul)
Choć to osoby w wieku dojrzałym, nie oznacza, że mało aktywne. Olsztyńscy seniorzy szykują się do swego święta. Wcześniej przekazali oryginalne certyfikaty.

W stolicy Warmii i Mazur mieszka ponad 40 tys. 60-latków i starszych. Coraz więcej z nich przestaje jednak zamykać się w swoich domach. Z niecierpliwością wypatrują inicjatyw skierowanych przede wszystkim do nich. Takich wydarzeń jest coraz więcej. Duży w tym udział ma powstała ponad rok temu Rada Olsztyńskich Seniorów. Prelekcje, spotkania z lekarzami, propozycje zabaw - to tylko część ze zrealizowanych zadań.

Moc propozycji czeka seniorów w najbliższych dniach w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od 1 do 7 października (sobota-piątek) w Olsztynie trwać będzie Tydzień Seniora. W tym czasie będą wystawy, warsztaty, ćwiczenia, konsultacje. Seniorzy będą mieć okazję pochwalić się swoimi zainteresowaniami, nie zabraknie możliwości poznania obsługi komputera i tabletu, spotkań dotyczących zdrowia.
R E K L A M A
banner
Inauguracja tygodnia 1 października (sobota) o godzinie 11.00 w bibliotece Planeta 11. Wówczas turniej, w którym seniorzy będą rywalizować z młodzieżą. Poza tym występ młodych artystów z Pałacu Młodzieży „Lata 20., lata 30.” oraz wystawa zdjęć.

[program Tygodnia Seniora]

Zanim jednak w miejskich bibliotekach zaczną się wydarzenia skierowane do dojrzałych wiekiem, miała miejsce ważna uroczystość. Pierwszy raz w historii wręczone zostały certyfikaty „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

- Wiemy, że żeby wyjść naprzeciw potrzebom seniorów, musimy o nich pamiętać - mówił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To przecież oni budowali pomyślność naszego miasta. Dlatego dzisiejsze wydarzenie jest tak wyjątkowe.

Miejsca przyjazne seniorom to pomysł Rady Olsztyńskich Seniorów. Tworzą je firmy i instytucje. Mogą być lokalizacjami bez przeszkód architektonicznych albo oferować zniżki na produkty lub usługi.

- Mamy wciąż za mało pracy, więc szukamy sobie kolejnych zajęć - mówiła o działalności rady jej przewodnicząca, Barbara Baturo-Warszawska. - Od momentu powstania zorganizowaliśmy choinkę dla seniorów, spotkanie z babciami i dziadkami, regularnie proponujemy spotkania z lekarzami. Teraz także zainicjowaliśmy tę akcję.

W tym roku certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” trafił do przedstawicieli ponad 30. podmiotów.

F I L M Y
G A L E R I A
Olsztyn
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie certyfikatów Miejsce przyjazne seniorom

27-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl