Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-10-11 22:08 | Rozmiar tekstu: A A A

„W ciemnych pokojach” z Iris Nesher w BWA

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w holu BWA | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbył się dzisiaj (11.10) wernisaż wystawy fotografii Iris Nesher „W ciemnych pokojach” zorganizowany przez galerię we współpracy z Fundacją Borussia pod patronatem Ambasady Izraela w Warszawie, w ramach Festiwalu Mendelsohna rozpoczętego dzisiaj w stolicy Warmii i Mazur.

Urodzona we Włoszech, mieszkająca w Izraelu Iris Nesher jest absolwentką School of Visual Arts w Nowym Jorku oraz kalifornijskiego Art Institute w Los Angeles. Jej prace wystawiane były w galeriach i muzeach Stanów Zjednoczonych i Europy.

Cykl fotografii artystki zaprezentowanych na wystawie eksploruje nieprzeniknioną więź pomiędzy tożsamością a językiem. Nesher zaprosiła przed obiektyw swojego aparatu wybitne izraelskie powieściopisarki, poetki i autorki scenariuszy – kobiety, dla których słowo jest materią ich twórczości. Poprosiła je, by wybrały i zaprezentowały słowo lub fragment tekstu, który ma dla nich szczególne znaczenie.
R E K L A M A
banner
Podczas gdy część z nich zdecydowała się wkomponować słowa w przestrzeń wokół siebie, inne naniosły je bezpośrednio na swoje ciało, dając w ten sposób wyraz przekonaniu, że język ma moc docierania do najgłębszych warstw ludzkiej psychiki. Tak powstała seria hipnotyzujących fotografii, które wraz z towarzyszącymi im tekstami są próbą uchwycenia esencji kobiecej kreatywności.

Wystawa prezentowana była m.in. w Muzeum Sztuki Izraelskiej w Ramat Gan, Narodowym Muzeum Sztuki Współczesnej w Moskwie, Bruno David Gallery w Stanach Zjednoczonych oraz Muzeum Sztuki w Guadalajarze w Meksyku. W Polsce po raz pierwszy została pokazana jesienią ubiegłego roku w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

Ekspozycję można oglądać do 5 listopada w holu galerii.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl