Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-10-16 20:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Zobacz, jak będzie wyglądała nowa ulica Pstrowskiego

Olsztyn24
Wizualizacje nowej ul. Pstrowskiego (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Miasto z obwodnicą połączy nowy odcinek ulicy Pstrowskiego. Będzie wykonana w układzie przestrzennym dwujezdniowym. Pojedziemy nią już w przyszłoroczne wakacje.

- Jesteśmy prawie na półmetku - mówi kierownik Jednostki Realizującej Projekt I, Jolanta Glińska. - Do tej pory wykonano ok. 48 proc. prac drogowych. Przebudowana została sieć elektryczna, wykonano większość prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz przejściem dla pieszych i rowerzystów. Rozpoczęła się budowa przepustów ekologicznych.

Nowa ul. Pstrowskiego powstaje na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i poprowadzona jest w kierunku miejscowości Szczęsne, gdzie na węźle Pieczewo połączy się z obwodnicą. Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km będzie wykonany w układzie przestrzennym dwujezdniowym.
R E K L A M A
banner
Inwestycja umożliwi podłączenie ulic bocznych, budowę sześciu rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej. Powstanie również miejsce do kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych. Poza infrastrukturą związaną z ruchem samochodowym po obu stronach ul. Pstrowskiego powstaną ścieżki rowerowe oraz trakty piesze. Projekt zakłada również zagospodarowanie zieleni oraz montaż nowoczesnego oświetlenia. Koszt inwestycji to ponad 53 mln zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2018 roku. Inwestycja jest w 85 proc. dofinansowana ze środków unijnych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Budowa ul. Pstrowskiego w Olsztynie - wizualizacja

16-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl