Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-11-09 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Towarowa od poniedziałku w przebudowie

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Nie tylko trwające już prace nad nowym przebiegiem traktu, ale też modernizacja tego istniejącego. Budowa pierwszego z połączeń do obwodnicy nabiera tempa. O pracach na ul. Towarowej w Olsztynie oraz mających w związku z tym nastąpić zmianach w ruchu mówiono dzisiaj (9.11) na konferencji prasowej w ratuszu.

Po przebudowie olsztynianie będą mogli korzystać z 1,2 km przebudowanego traktu oraz 1,4 km nowej trasy, wiodącej wprost do węzła Wschód. Modernizacja i budowa nowej przeprawy przez tory kolejowe, chodniki, ścieżki rowerowe, nowa zieleń oraz zbiornik retencyjny - to bardzo skrótowy opis realizowanej inwestycji.

- Jest to jedna z kluczowych inwestycji - przyznaje prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Musimy połączyć nasz układ drogowy z budowaną obwodnicą. Dzięki temu wiele zyskamy, m.in. wyprowadzimy tranzyt z naszych ulic. A to oznacza mniej spalin, zwiększone bezpieczeństwo oraz ograniczenie niszczenia dróg w granicach miasta.
R E K L A M A
banner
Jednym z ważniejszych elementów inwestycji będzie przebudowa podziemnej infrastruktury. Od tego drogowcy zaczną prace. Rozpoczną się one w najbliższy poniedziałek (14.11) przy skrzyżowaniu ulicy Towarowej z Leonharda.

- Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu - informuje Marek Słowiński z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - W pierwszym etapie przejazd przez skrzyżowanie zostanie znacznie ograniczony. Warto uważnie obserwować oznakowanie i informacje o objazdach.

Najważniejsza zmiana to wyłączenie dotychczasowego skrętu w ul. Leonharda dla jadących Towarową od strony Barczewa. Aby to zrobić, trzeba dojechać do ronda Ofiar Katynia przy Europa Center i na nim zawrócić. Prace na tym skrzyżowaniu mają potrwać do świąt, a organizacja będzie nieznacznie się zmieniać wraz z postępem prac (więcej na temat inwestycji oraz wyjaśnienie będących obowiązywać podczas jej przeprowadzania zmian w ruchu drogowym w zapisie wideo dzisiejszego spotkania oraz na grafikach prezentowanych wraz z tym artykułem).

- Przebudowa sieci i budowa mostu kolejowego nad torami to kluczowe zadania tej inwestycji - przyznaje dyrektor rejonu spółki Budimex, wykonawcy robót, Dariusz Taraszkiewicz. - Będziemy się starać zrealizować prace przed umownym, 27-miesięcznym terminem. Jeśli zimy będą łaskawe, zakończenie zadania przed czasem jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Inwestycja ma wartość nieco ponad 103 mln złotych. Unijne dofinansowanie to 85 proc.

Kolejnymi połączeniami do budowanej obwodnicy będzie nowa ul. Pstrowskiego, przedłużenie Płoskiego oraz sieć ulic w okolicach Gutkowa.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. przebudowy ul. Towarowej w Olsztynie

»

09-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl