Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-10-16 21:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Usprawnienie dla podróżnych

Autobusy z gminy Dywity można śledzić w komputerze

Olsztyn24
Autobusy z gminy Dywity (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dywity jako jedna z pierwszych gmin wiejskich w Polsce korzysta z systemu informacji pasażerskiej w komunikacji gminnej na liniach D1, D2 i D3. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość monitorowania pojazdu online. Wszystkie autobusy gminne są wyposażone w komputery pokładowe i elektroniczne tablice kierunkowe.

System Informacji Pasażerskiej administrowany przez ZDZiT w Olsztynie, jest już dostępny dla pasażerów linii gminnych D1, D2 i D3, które dowożą mieszkańców Gminy Dywity z oddalonych wsi do przystanków przesiadkowych w Dywitach i Słupach, gdzie mogą się oni przesiąść do linii podmiejskich 108, 110 i 112 i dojechać do Olsztyna lub z niego wrócić. Autobusy linii gminnych zostały też wyposażone w komputery pokładowe oraz tablice kierunkowe. We wrześniu trwały próby techniczne i kalibrowanie sprzętu.

- Możemy powiedzieć, że wdrożenie techniczne mamy za sobą – mówi Krzysztof Zienkiewicz, który w Urzędzie Gminy Dywity zajmuje się transportem. – Przy okazji słowa podziękowania należą się specjalistom z Wydziału Przewozów Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Co daje nam SIP? Najważniejszą funkcją jest możliwość monitorowania położenia pojazdu online. Dzięki temu pasażerowie, którzy mają dostęp do mobilnego, czy stacjonarnego Internetu wiedzą, czy autobus jedzie punktualnie, czy może się spóźnia. To bardzo ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

– Daje nam to również jako organizatorowi komunikacji gminnej możliwość kontrolowania przewoźnika pod kątem realizacji wszystkich zamówionych połączeń – mówi Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity.

Wchodząc na stronę http://www.sip.zdzit.olsztyn.eu/ wybieramy nr linii np. D-1 oraz kierunek. Po zaakceptowaniu wyświetla się nam trasa oraz lokalizacja autobusu z aktualnym czasem odjazdu (oczywiście jeżeli autobus jest na trasie). Dlaczego Gmina Dywity wprowadziła SIP na swoich liniach gminnych? Pasażerowie korzystający z linii nr 108, 110 i 112 już znają możliwości systemu i zalety jakie on posiada.

– Uruchamiając linie D1,D2 i D3 postanowiliśmy korzystać z gotowych, sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań w zakresie komunikacji publicznej – podkreśla Daniel Zadworny.- Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedną z pierwszych gmin wiejskich w Polsce, która korzysta z systemu informacji pasażerskiej w komunikacji gminnej. Warto zaznaczyć, że duża cześć kursów jest skomunikowana z autobusami podmiejskimi.

Funkcjonowanie nowoczesnej komunikacji publicznej na coraz wyższym poziomie, to dobry przykład współpracy aglomeracyjnej między Olsztynem i Gminą Dywity. Warto podkreślić, że gmina na funkcjonowanie całej komunikacji, a więc zarówno linii podmiejskich, linii gminnych i dowóz dzieci do szkół wydaje rocznie około 1,6 mln zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl