Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-06-29 10:49 | Rozmiar tekstu: A A A
Szybszy i wygodniejszy dojazd do Olsztyna

Nowe linie komunikacyjne w gminie Dywity

Olsztyn24
Do obsługi mieszkańców gminy Dywity wprowadzone zostaną autobusy MINI i MIDI (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z dniem 1 lipca ruszają trzy nowe linie dojazdowe na terenie gminy Dywity. Co ważne, autobusy dojazdowe z promocyjną ceną biletu będą skoordynowane z autobusami linii podmiejskich, co pozwoli mieszkańcom szybciej dojechać do Olsztyna.

W gminie Dywity zacznie działać kompleksowy system komunikacyjny z trzema nowymi liniami dojazdowymi, które pozwolą mieszkańcom mniejszych i trudniej dostępnych wsi szybciej i łatwiej dojechać do Olsztyna.

– Uruchamiamy trzy nowe linie dojazdowe: D-1, D-2 i D-3, które dowiozą mieszkańców mniejszych miejscowości do przystanków przesiadkowych w Dywitach i Słupach, gdzie będą już na nich czekać autobusy trzech głównych linii podmiejskich 108, 110 i 112, które dowiozą ich do Olsztyna – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – System komunikacyjny pozwoli także wygodniej poruszać się po samej gminie. Cały czas pracujemy nad zwiększeniem dostępności komunikacyjnej mieszkańców wsi z bardziej oddalonych miejscowości.
R E K L A M A
banner
Trasy nowych linii dojazdowych:

» Linia D-1 – trasa: Bukwałd – Barkweda – Brąswałd – Dywity – Różnowo  – Dąbrówka Wielka,
» Linia D-2 – trasa:  Dywity – Ługwałd – Spręcowo – Sętal – Nowe Włóki – Tuławki – Gradki (w okresie roku szkolnego z wybiegami do Jesionowa i Podleśnej).
» Linia D -3 – trasa: Słupy – Gady – Tuławki – Gradki – Frączki  (w okresie roku szkolnego z wybiegami do Studzianki).

W okresie letnim linie dojazdowe będą obsługiwane przez autobusy MINI, a w okresie roku szkolnego przez autobusy MINI i MIDI. Cena biletu na liniach dojazdowych będzie promocyjna i będzie wynosić 1 zł! Już teraz można zapoznać się z rozkładem linii dojazdowych na okres letni, a w sierpniu opublikowane zostaną rozkłady na rok szkolny, gdzie przewidziano większą liczbę kursów.  

Gmina czeka na uwagi i sugestie mieszkańców, co do rozkładu nowych linii dojazdowych. Można je wysyłać e-mailem na adres: transport@ugdywity.pl

Zmiany na liniach podmiejskich

W związku  z licznymi uwagami dotyczącymi rozkładu jazdy w dni wolne od nauki szkolnej, od 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy na linii nr 108 i 112. Rozkłady zostały skoordynowane z odjazdami autobusów linii nr 136.  Wydłużone zostały również czasy przejazdu w związku z planowanym remontem ul. Partyzantów w Olsztynie. Aby maksymalnie ograniczyć opóźnienia, do obsługi zostanie wprowadzony trzeci pojazd.

Rozkład jazdy do pobrania [.docx] »

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl