Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-18 15:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Na budowie obwodnicy Olsztyna prace idą pełną parą

Olsztyn24
Budowa obwodnicy Olsztyna | Więcej zdjęć »
Budowniczowie obwodnicy Olsztyna pracują bez wytchnienia. Na niektórych odcinkach prace prowadzone są 24 godziny na dobę, również w weekendy. O zaawansowaniu robót mogli się dzisiaj (18.10) przekonać dziennikarze, zaproszeni na place budowy przez inwestora - olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że olsztyńska obwodnica powstaje w ramach dwóch kontraktów. Zadanie nr 1 to odcinek o długości 10 kilometrów pomiędzy węzłami Olsztyn-Zachód (w pobliżu miejscowości Kudypy) do węzła Olsztyn-Południe (w okolicach Tomaszkowa). Zadanie nr 2 to z kolei odcinek o długości 14,7 kilometra, od węzła Olsztyn-Południe do węzła Olsztyn-Wschód (w okolicach miejscowości Wójtowo). W zakres tego zadania wchodzi również budowa węzła Olsztyn-Pieczewo.

Zadanie nr 1 realizuje konsorcjum spółek z o.o. Intercor z Zawiercia oraz Most z Sopotu. Koszt tego zadania wynosi 387 mln złotych. Termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2018 roku.
R E K L A M A
banner
Wykonawcą zadania nr 2 jest Budimex SA. Za swoją pracę Budimex otrzyma 1 010 mln złotych, w tym 97 mln zł za wybudowanie węzła Olsztyn-Pieczewo. Termin zakończenia budowy drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Olsztyn-Południe i Olsztyn-Wschód minie w październiku 2018 roku, zaś sam węzeł Olsztyn-Pieczewo ma być ukończony w czerwcu 2019 roku.

Chociaż pogoda w ostatnich tygodniach nie sprzyjała drogowcom, głównie ze względu na dużo większe niż przeciętnie opady deszczu, to wykonawcy obu zadań zgodnie twierdzą, że nie ma zagrożeń dla dotrzymania wynikających z kontraktów terminów.

- Mamy już wykonaną warstwę wiążącą, trwają roboty wykończeniowe polegające na profilowaniu skarp nasypów, humusowaniu, obsiewaniu trawą - mówi Artur Węsierski z firmy Intercor, kierownik budowy na zadaniu nr 1. - Kolejnym etapem będzie zakładanie ekranów energochłonnych, czyli przygotowanie się do układania bitumicznej warstwy ścieralnej. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, układanie warstwy ścieralnej rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Całość oddamy kierowcom do użytku w przyszłym roku.

Przy realizacji zadania nr 1 pracuje obecnie około 500 osób i około 200 tzw. jednostek sprzętowych.

- Na dzisiaj można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, aczkolwiek pogoda nas nie rozpieszcza. Zaawansowanie rzeczowe inwestycji wynosi około 40 % - mówi Dariusz Taraszkiewicz z Budimex SA - dyrektor kontraktu na wykonanie zadania nr 2. - Budowa nie zasypia. Od stycznia pracujemy 24 godziny na dobę, we wszystkie weekendy, a nawet w święta, jeżeli technologia robót tego wymaga. Na dzisiaj przewieźliśmy już około 3 mln ton różnych materiałów na tę budowę z różnych kierunków.

Przy realizacji kontraktu Budimex zatrudnia również około 500 osób i wykorzystuje ponad 300 jednostek sprzętowych.

Więcej o stanie budowy olsztyńskiej obwodnicy można usłyszeć i zobaczyć na naszych nagraniach wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Artur Węsierski o zaawansowaniu zadania nr 1 na budowie obwodnicy Olsztyna

18-10-2017

image galeria
Na budowie obwodnicy Olsztyna [zadanie nr 1]

18-10-2017

image galeria
Dariusz Taraszkiewicz o zaawansowaniu zadania nr 2 na budowie obwodnicy Olsztyna

18-10-2017

image galeria
Na budowie obwodnicy Olsztyna [zadanie nr 2]

18-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl