Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-05-17 18:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Prace na budowie obwodnicy Olsztyna idą pełną parą

Olsztyn24
Na budowie południowej obwodnicy Olsztyna | Więcej zdjęć »
Olsztyński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest zadowolony z postępu prac na budowach południowej Obwodnicy Olsztyna. Dzisiaj (17.05) swoim zadowoleniem dyrekcja podzieliła się z olsztyńskimi dziennikarzami, zapraszając ich do wizyty na placach budowy.

Przypomnijmy, że południowa obwodnica Olsztyna budowana jest w ramach dwóch odrębnych kontraktów. Zadanie numer 1 realizuje konsorcjum firm Intercor i Most. Zadaniem konsorcjum jest wybudowanie 10-kilometrowego odcinka obwodnicy po zachodniej stronie Olsztyna, od węzła Olsztyn Zachód, w okolicach Kudyp, do węzła Olsztyn Południe, w okolicach Tomaszkowa. Za tę pracę drogowcy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 387 mln złotych. Zadanie numer 2 realizuje Budimex. Jego zobowiązanie to wybudowanie prawie 15-kilometrowego odcinka obwodnicy od węzła Olsztyn Południe, przez węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Pieczewo, do węzła Olsztyn Wschód, w okolicach Klebarka Małego. Za wykonanie zadania nr 2 Budimex otrzyma 913 mln złotych oraz dodatkowo 97 mln złotych za zbudowanie węzła Olsztyn Pieczewo, który będzie realizowany na mocy podpisanego w marcu tego roku aneksu do pierwotnej umowy z Budimexem na realizację zadania nr 2.

Obecnie na całym odcinku obwodnicy trwają prace ziemne, budowane są też obiekty mostowe. Na końcowym etapie jest też projektowanie węzła Olsztyn Pieczewo. Dzisiaj nastąpił rozruch technologiczny wytwórni mas bitumicznych, która dostarczy na obwodnicę 250 tysięcy ton asfaltu. Drogowcy podkreślają, że chociaż pogoda jesienią ubiegłego roku i wiosną tego roku nie sprzyjała im, a właściwości i ukształtowanie warmińsko-mazurskiego terenu są ciężkie, to prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem i nie ma zagrożeń dla terminów zakończenia poszczególnych etapów inwestycji.
R E K L A M A
banner
- Zaawansowanie finansowe na zadaniu pierwszym, czyli na odcinku pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe wynosi ponad 30 procent, natomiast na odcinku drugim - Olsztyn Wschód - Olsztyn Południe zaawansowanie jest na poziomie kilkunastu procent - poinformował Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie. - Pamiętajmy jednak, że zadanie drugie zaczęło się później niż zadanie pierwsze, a poza tym w marcu tego roku doszło kolejne zadanie na mocy aneksu do umowy, czyli budowa węzła Olsztyn Pieczewo. Zaawansowanie tego węzła jest najmniejsze, bo to zadanie dopiero się zaczęło. W związku z tym mamy kilkunastoprocentowe zaawansowanie na odcinku numer 2. Prace jednak idą zgodnie z harmonogramem i nie ma powodów do niepokoju, że te inwestycje nie zakończą się w terminie, czyli zadanie pierwsze w czerwcu przyszłego roku, a zadanie numer dwa w październiku 2018 roku. Wyjątkiem jest węzeł Olsztyn Pieczewo, który ma być oddany do użytku w czerwcu 2019 roku.

Co więcej o budowie obwodnicy usłyszeli dzisiaj dziennikarze i co zobaczyli, można dowiedzieć się z nagrań wideo wykonanych przez nas podczas wizyty na budowie obwodnicy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Budowa południowej obwodnicy Olsztyna - zadanie nr 1

»

17-05-2017

image
Budowa południowej obwodnicy Olsztyna - zadanie nr 2

»

17-05-2017

image
Wypowiedź Karola Głębockiego - rzecznika prasowego GDDKiA O/Olsztyn

»

17-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl