Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-02-14 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Firma Strabag połączy ul. Witosa z obwodnicą Olsztyna

Olsztyn24
Tutaj na razie kończy się ulica Płoskiego
Rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 598 na odcinku od skrzyżowania ul. Płoskiego z ulicami Witosa i Bukowskiego w Olsztynie do węzła Jaroty na południowej obwodnicy Olsztyna. W środę (15.02) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpiszą umowę z wykonawcą na realizację 2,5-kilometrowego łącznika do południowej obwodnicy Olsztyna.

Część objętego przetargiem odcinka drogi należy do Olsztyna, a część do samorządu województwa, lecz dzięki porozumieniu obu stron inwestycja zostanie zrealizowane jako całość, przez jednego wykonawcę.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Strabag z Pruszkowa, która deklaruje wykonanie zadania za niemal 29 mln zł. Droga zostanie poszerzona, wzmocniona i rozbudowana do dwujezdniowej, dwupasmowej drogi z pasem dzielącym oraz z drogami serwisowymi, chodnikami, ciągami pieszo-rowerowymi, zatokami autobusowymi. Powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, miejsce do ważenia pojazdów, nowe oświetlenie, ekrany akustyczne. Przebudowane zostaną też sieci podziemne i zagospodarowana zostanie zieleń.
R E K L A M A
banner
Roboty mają potrwać do drugiego kwartału 2018 roku i będą objęte ośmioletnią gwarancją.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl