Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-10-18 16:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Konkurs na koncepcję stadionu Warmii nie wyłonił zwycięzcy

Olsztyn24
Wizualizacje obiektu wg. Pracowni Kropka z Krakowa | Więcej zdjęć »
Jedna praca została zgłoszona do konkursu na zagospodarowanie terenów sportowych przy al. Sybiraków. Jej autorzy zdobyli wyróżnienie, a to oznacza, że sąd konkursowy nie przyznał pierwszej nagrody.  

- To bardzo ważna inwestycja - mówi  prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Obiekt ma ma służyć szkoleniu młodych olsztyńskich piłkarzy. Zależy nam, aby projekt był przemyślany i dobrze przygotowany, a sam kompleks był funkcjonalny i wybudowany według najwyższych standardów.

Do ogłoszonego w czerwcu konkursu zgłosiło się 12 pracowni, z których dziewięć zostało dopuszczonych do udziału. Z tego wynika, że choć tylko jedna przygotowała projekt, zainteresowanie zadaniem było spore.
R E K L A M A
banner
Swój pomysł na zagospodarowanie terenów sportowych przy ul. Sybiraków przedstawiła pracownia Kropka z Krakowa. W centralnej części kompleksu autorzy umiejscowili budynek główny z szatniami. Obiekt miał być jednopoziomowy, o powierzchni ok. 3 tys. m2. Wokół zlokalizowano trzy boiska sportowe, w tym jedno pełnowymiarowe o nawierzchni trawiastej, przeznaczone do rozgrywek oraz boiska treningowe. Całość otaczały miejsca parkingowe.

Przedstawiona koncepcja nie spełniła oczekiwań zasiadających w sądzie konkursowym architektów i urzędników.

- Projekt miał kilka nieprzemyślanych elementów -
mówi przewodniczący sądu, Michał Lah. - Powiązania funkcjonalne pomiędzy budynkiem głównym a budynkiem przeznaczonym do adaptacji i budynkiem hotelowym zaprojektowano w sposób nieczytelny. Duże zastrzeżenie budzi zagospodarowanie parkingów, jak i sposób połączenia komunikacji wewnętrznej z układem komunikacyjnym miasta. Mało realne jest też zrealizowanie koncepcji w założonym budżecie uwzględnionym w regulaminie.

Sąd konkursowy nie wyłonił  zwycięzcy konkursu. Autor zgłoszonej koncepcji otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

- Wyróżnienie przyznano w szczególności za próbę zintegrowania obiektów obsługi w jednym wybranym miejscu - dodaje Lah. - Poza tym  za ciekawe uzupełnienie funkcji sportowych tj. bieżnia, kilometrowa ścieżka biegowa, zielony dach z funkcjami rekreacyjnymi, np. plenerową siłownią na dachu głównego budynku.

Ostatecznie projekt nie został zarekomendowany i nie zostanie zrealizowany. W planach jest zlecenie przygotowania wielowariantowej koncepcji, która miałaby powstać na podstawie przedstawionych wcześniej wytycznych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl