Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-20 22:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie cztery pory roku na obrazach i fotografiach w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Na 6. pietrze” w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
Prace osiemnastu olsztyńskich artystów, członków Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki, od dzisiaj (20.10) prezentowane są w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie. Obrazy i fotografie są efektem czterech tegorocznych plenerów, z których każdy odbył się w innej porze roku. Dwudniowe (sobota - niedziela) plenery odbywały się w prowadzonej przez Lions Club galerii sztuki zorganizowanej na 6. piętrze jednej z nowych kamienic przy ul. Grunwaldzkiej 14A w Olsztynie.   

Na wystawie można zobaczyć dzieła: Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz, Iwony Bolińskiej-Walendzik, Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, Elwiry Iwaszczyszyn, Adriany Jankiewicz, Małgorzaty Kadelskiej, Danuty Krajewskiej, Anny Łukacz-Grochowskiej, Ewy Plichty-Lubienieckiej, Joanny Rostańskiej, Justyny Sołowiej, Marka Szczęsnego, Agaty Topolewskiej, Wiesława Wachowskiego, Mieczysława Wieliczko, Łukasza Zedlewskiego i Renaty Zimnickiej-Prabuckiej.  

Wernisaż w Starym Ratuszu był też okazją do podsumowania innego z artystycznych projektów - makiety olsztyńskiej starówki, która od czterech lat stoi przy Starym Ratuszu. Podsumowaniem tego projektu było umieszczenie na cokole makiety tabliczki informującej, kto i w jakim zakresie przyczynił się do powstania tej turystycznej atrakcji Olsztyna. Na tabliczce napisano więc, że makieta powstała z okazji 660. rocznicy lokacji Olsztyna pod patronatem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Pomysłodawcą, projektantem i koordynatorem realizacji była artysta-plastyk Elżbieta Boniecka-Milowicz. Rzeźbę makiety wykonali uczniowie Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie. W realizacji projektu uczestniczyło też stowarzyszenie Areszt Sztuki, a makieta sfinansowana została przez samorząd Olsztyna i cukiernię Słodycz tej krainy. Na tabliczce nie znajdziemy informacji o wykonawcy odlewu makiety - firmie „Metakol” z Tomaszkowa, ale ten brak nie wynika z przeoczenia. Taka była wola właścicieli firmy „Metakol”, którzy wykonali również wspomnianą wyżej tabliczkę.
R E K L A M A
banner
Więcej o wernisażu w Starym Ratuszu na naszych zdjęciach i filmie wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~widz / 2017-10-25 10:09
Ta piękna Artystka olsztyńska to Pani Małgorzata Kadelska, zdolna, ambitna, a Jej praca (b.ciekawa) wieże na dużym płótnie mnie zachwyciła
~Pani / 2017-10-23 13:34
Boże... jaka piękna kobieta w szarej sukience i w szarym sweterku... Jak ta Pani się nazywa? Piękna...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Na 6. piętrze” w Starym Ratuszu WBP w Olsztynie

20-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl