Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-10-25 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedstawicielki kobiecego pisarstwa w Planecie 11

Olsztyn24
Spotkanie autorskie w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11 dobiega końca cykl spotkań „Literatura jest kobietą”, którego celem jest przedstawienie literackiej panoramy Olsztyna i okolic przez pryzmat pisarstwa kobiecego. Bohaterkami dzisiejszego (25.10), przedostatniego z zaplanowanych jedenastu spotkań były Urszula Kosińska i Iwona Bolińska-Walendzik.

Urszula Kosińska urodziła się we Wrocławiu. Z kulturą Olsztyna zawodowo i społecznie jest związana od 1985 roku. W latach 1985-1990 pracowała w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Olsztynie w dziale organizacji imprez. Brała czynny udział w przygotowaniu m.in. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Pasjonuje się teatrem, filmem i literaturą. W 2015 roku opracowała projekt „Teatr przy stoliku” realizowany w kilku dzielnicach Olsztyna we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Olsztyńskim Teatrem Lalek. Pisze wiersze i rysuje. Należy do Grupy Literackiej „Półkowniczki”, która powstała przy „Olsztyńskim Literackim Miesięczniku Mówionym”. Jest członkiem Olsztyńskiego Klubu Literackiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Jej wiersze publikowała lokalna prasa oraz pismo kulturalno-literackie „VariArt”. W 2014 roku został wydany jej tomik wierszy „Czerwone szpilki”, a w tym roku drugi zatytułowany „Życie wewnętrzne”.

Iwona Bolińska-Walendzik urodziła się w Morągu. Publikowała w „Borussi”, „Variarcie”, „Warmińsko-Mazurskim Biuletynie Konserwatorskim”, „Gazecie Olsztyńskiej”, „Dzienniku Pojezierza”, „Olsztyńskim Literackim Miesięczniku Mówionym” oraz w książce „Warmińskie kapliczki” Iwony Liżewskiej (2012) i Almanachu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział w Olsztynie (2015). Jest doktorem sztuk pięknych. Pasjonuje się batikiem, zajmuje się również witrażem, projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Miała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Organizuje projekty artystyczne, warsztaty i imprezy kulturalne. Bierze czynny udział w życiu artystycznym Olsztyna i regionu. Prezesuje Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu „Areszt Sztuki”. Od 2008 roku jest członkiem zespołu redakcyjnego pisma kulturalno-literackiego „Variart”.     
R E K L A M A
banner
Przebieg spotkania zarejstrowaliśmy na filmie wideo. Zachęcamy do zapoznania się z zapisem.

Ostatnie ze spotkań w cyklu „Literatura jest kobietą” odbędzie się 8 listopada w Planecie 11. Jego bohaterką będzie Ewa Zdrojkowska, dziennikarka Radia Olsztyn.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z cyklu „Literatura jest kobietą” w Planecie 11

25-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl