Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-28 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Ponad 800 nowych modelarzy

Olsztyn24
Podsumowanie projektu „Pilnikiem i pędzlem” w Fundacji Szalony Krasnolud | Więcej zdjęć »
Ponad 800 uczniów ze szkół w powiecie olsztyńskim wzięło udział w warsztatach modelarskich zorganizowanych przez Fundację Szalony Krasnolud z Olsztyna zrealizowanych w ramach projektu „Pilnikiem i pędzlem”. Dzisiaj (28.10) w siedzibie fundacji odbyło się podsumowanie projektu wspieranego m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Uważam, że nasz projekt zakończył się pełnym sukcesem - mówi Monika Wysocka-Kawa, prezes Fundacji Szalony Krasnolud. - W końcówce poprzedniego roku szkolnego i na początku tego roku odwiedziliśmy 19 szkół położonych na terenie powiatu olsztyńskiego. W tych szkołach zorganizowaliśmy 38 warsztatów modelarskich, w których wzięło udział aż 818 uczniów, którzy pomalowali blisko 1800 modeli. O wielkim zainteresowaniu naszymi warsztatami może świadczyć tłum dzieci i ich opiekunów na dzisiejszym podsumowaniu projektu.

Przypomnijmy, że celem Fundacji Szalony Krasnolud jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania młodych ludzi grami bez prądu. Dlatego fundacja propaguje gry planszowe, gry bitewne czy modelarstwo.
R E K L A M A
banner
Również dzisiaj, na podsumowaniu projektu można było pograć w gry bez prądu i wziąć udział w warsztatach modelarskich. Jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników konkursu modelarskiego, na który zgłoszono blisko 150 modeli wykonanych w ramach projektu „Pilnikiem i pędzlem”.

Jury złożone z doświadczonych modelarzy i członków Fundacji Szalony Krasnolud wyróżniło 11 uczestników konkursu przyznając dwa I miejsca, jedno II miejsce i osiem III miejsc. Najwyżej ocenione ze zgłoszonych na konkurs modele wykonały: Sandra Dolecka i Eulalia Kołakowska ze Szkoły Podstawowej w Stawigudzie. Na drugim miejscu uplasowała się Nikola Chorzępa ze Szkoły Podstawowej z Franknowa. Trzecie miejsce ex aeqvo zajęli: Iga Kiełczykowska (SP Jonkowo), Julian Wilk (SP Spręcowo), Jan Łaźniewski (SP Stawiguda), Dominika Oklińska (SP Ruś), Oliwia Sachecka (SP Bukwałd), Kacper Radziun (SP Gietrzwałd), Natasha Czuryłło (SP Gietrzwałd) i Wiktor Pusz (SP1 Dobre Miasto).

Organizatorzy ufundowali też kilka nagród specjalnych.

Więcej o podsumowaniu projektu w naszej wideorelacji z tego wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Finał projektu „Pilnikiem i pędzlem” Fundacji Szalony Krasnolud

28-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl