Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-09-03 11:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska najlepsza w Katowicach

Olsztyn24
Aniela Kozłowska | Więcej zdjęć »
W sobotę (2.09) w Katowicach odbył się pierwszy turniej klasyfikacyjny juniorów młodszych w szabli (roczniki 2001-2003). Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 143 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 10 zawodników.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 74 szablistów było 5 zawodników UKS Hajduczek - Oliwier Kowalski (młodzik), Piotr Kozłowski, Paweł Pazerski, Kacper Staniszewski (młodzik) i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się dwaj zawodnicy: Piotr Kozłowski i Krzysztof Rychta. Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15, zajmując ostatecznie 40. miejsce. Krzysztof pewnie wygrał pierwsze starcie z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 15:0. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju, po wyrównanej walce, przegrał z Kacprem Łątowskim (KKSZ Konin) 14:15, plasując się ostatecznie na 18. miejscu.

W szabli mężczyzn w sumie stoczono 461 pojedynków. Zawodnicy zadali 4.042 punktowane trafienia.
R E K L A M A
banner
W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Do fazy play-off nie zakwalifikowała się Nina Kondrusik. Aniela Kozłowska po walkach grupowych zajmowała 9. miejsce. Dzięki temu nie walczyła w pierwszej fazie pucharowej - tabela 64. Pola przegrała pierwszą walkę z Aischą Hadj Bachir (KKSZ Konin) 9:15, kończąc rywalizację na 39. miejscu. Klaudia pewnie pokonała Kalinę Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju przegrała z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 11:15, zajmując 24. miejsce.

Do grona najlepszych 16 szablistek Pucharu Polski zakwalifikowały się: Weronika Borkowska i Aniela Kozłowska. Weronika wygrała pierwszą walkę pucharową z Justyną Nowik (UKS 13 Białystok) 15:8, drugą z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:14. W walce o ćwierćfinał uległa Paulinie Poradzie (TMS Sosnowiec) 7:15, zajmując ostatecznie 15. miejsce. Najlepiej z olsztyńskich szablistek turniej zakończyła najmłodsza reprezentantka Olsztyna - 12-letnia Aniela Kozłowska. Rywalizację o najlepszą 16 turnieju wygrała z Julią Szymańską (KKSZ Konin) 15:8. W walce o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Klaudii Kozieł (TMS Sosnowiec) 11:15. Aniela ostatecznie zajęła 11. miejsce.

- Ten start możemy uznać za udany. W sumie naszych 6 szablistów zakwalifikowało się do fazy pucharowej Pucharu Polski juniorów młodszych. Dwie zawodniczki znalazły się w godnie najlepszych szablistek, w tym zaledwie 12-letnia Aniela Kozłowska. Cieszy postawa wszystkich, bo każdy z nich wkłada w rywalizację całe swoje umiejętności. Przed nami kolejny sezon startów, kolejne wyzwania. W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować powiatowi olsztyńskiemu za okazane nam wsparcie - komentuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn i zaprasza chętnych do podjęcia treningu szermierki.

W sumie w Pucharze Polski wystartowało 69 dziewcząt. Stoczyły 412 pojedynków, zadając w nich 3683 punktowanych trafień.

Wyniki Pucharu Polski I juniorów młodszych w Katowicach

Rywalizacja chłopców:

1. miejsce - Franciszek Nowak - AZS AWF Warszawa
2. miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice
3. miejsce - Sebastian Glanc - KKSZ Konin
3. miejsce - Dominik Płusa - KKSZ Konin
......

18. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn
40. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
63. miejsce - Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn
65. miejsce - Paweł Pazerski - UKS Hajduczek Olsztyn
69. miejsce - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

Rywalizacja dziewcząt:


1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź
2. miejsce - Zuzanna Porada - TMS Sosnowiec
3. miejsce - Emilia Rowińska - AZS AWF Warszawa
3. miejsce - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin

......

11. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
15. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
24. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
39. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
50. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn

Krzysztof Kozłowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl