03:14 20 kwietnia 2024 Imieniny: Agnieszki, Amalii

Krzysztof Kozłowski | 2017-09-03 11:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska najlepsza w Katowicach

Olsztyn24
Aniela Kozłowska | Więcej zdjęć »

W sobotę (2.09) w Katowicach odbył się pierwszy turniej klasyfikacyjny juniorów młodszych w szabli (roczniki 2001-2003). Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 143 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 10 zawodników.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 74 szablistów było 5 zawodników UKS Hajduczek - Oliwier Kowalski (młodzik), Piotr Kozłowski, Paweł Pazerski, Kacper Staniszewski (młodzik) i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się dwaj zawodnicy: Piotr Kozłowski i Krzysztof Rychta. Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Dawidem Kopciem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 5:15, zajmując ostatecznie 40. miejsce. Krzysztof pewnie wygrał pierwsze starcie z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 15:0. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju, po wyrównanej walce, przegrał z Kacprem Łątowskim (KKSZ Konin) 14:15, plasując się ostatecznie na 18. miejscu.

W szabli mężczyzn w sumie stoczono 461 pojedynków. Zawodnicy zadali 4 042 punktowane trafienia.

W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Do fazy play-off nie zakwalifikowała się Nina Kondrusik. Aniela Kozłowska po walkach grupowych zajmowała 9. miejsce. Dzięki temu nie walczyła w pierwszej fazie pucharowej - tabela 64. Pola przegrała pierwszą walkę z Aischą Hadj Bachir (KKSZ Konin) 9:15, kończąc rywalizację na 39. miejscu. Klaudia pewnie pokonała Kalinę Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:5. W walce o najlepszą szesnastkę turnieju przegrała z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 11:15, zajmując 24. miejsce.
Do grona najlepszych 16 szablistek Pucharu Polski zakwalifikowały się: Weronika Borkowska i Aniela Kozłowska. Weronika wygrała pierwszą walkę pucharową z Justyną Nowik (UKS 13 Białystok) 15:8, drugą z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:14. W walce o ćwierćfinał uległa Paulinie Poradzie (TMS Sosnowiec) 7:15, zajmując ostatecznie 15. miejsce. Najlepiej z olsztyńskich szablistek turniej zakończyła najmłodsza reprezentantka Olsztyna - 12-letnia Aniela Kozłowska. Rywalizację o najlepszą 16 turnieju wygrała z Julią Szymańską (KKSZ Konin) 15:8. W walce o ćwierćfinał musiała uznać wyższość Klaudii Kozieł (TMS Sosnowiec) 11:15. Aniela ostatecznie zajęła 11. miejsce.

- Ten start możemy uznać za udany. W sumie naszych 6 szablistów zakwalifikowało się do fazy pucharowej Pucharu Polski juniorów młodszych. Dwie zawodniczki znalazły się w godnie najlepszych szablistek, w tym zaledwie 12-letnia Aniela Kozłowska. Cieszy postawa wszystkich, bo każdy z nich wkłada w rywalizację całe swoje umiejętności. Przed nami kolejny sezon startów, kolejne wyzwania. W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować powiatowi olsztyńskiemu za okazane nam wsparcie - komentuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn i zaprasza chętnych do podjęcia treningu szermierki.

W sumie w Pucharze Polski wystartowało 69 dziewcząt. Stoczyły 412 pojedynków, zadając w nich 3683 punktowanych trafień.