Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-07-11 20:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzynie Polski zbierają pieniądze na sprzęt

Olsztyn24
Mistrzynie Polski w szermierce z trenerem Adamem Sobczykiem
Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli olsztyńskie szablistki z UKS Hajduczek wywalczyły drużynowe Mistrzostwo Polski. To pierwszy w historii szermierki taki tytuł dla naszych zawodniczek. Swój sukces zawdzięczają systematycznym treningom. Jednak, aby mogły dalej się tak rozwijać, niezbędny jest zakup sprzętu szermierczego. Właśnie dlatego działacze klubu postanowili skorzystać z tzw. finansowania społecznościowego i na portalu „Polakpotrafi” założyli projekt: „Szablistki - Mistrzynie Polski”.

- Za zebrane pieniądze zakupimy sprzęt do przeprowadzania walk treningowych. Jest on niezbędny, by każdy mógł zrealizować w tygodniu odpowiednią liczbę walk. Na tym etapie szkoleniowym jest to niezbędne - wyjaśnia trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

Mistrzynie Polski w szabli - Klaudia, Nina, Aniela i Pola - trenują codziennie.
R E K L A M A
banner
- Nie dlatego, że musimy, a dlatego, że kochamy ten sport. I z nim chcemy związać swoje przyszłe życie - mówi Aniela Kozłowska.

Mimo tego, że jest z najmłodszego rocznika kategorii wiekowej młodzik (2003-2005), sezon sportowy 2016/2017 zakończyła w klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego na 2. miejscu w Polsce. Takie miejsce zajmowała w historii olsztyńskiej szermierki, na koniec sezonu sportowego 2011/2012, Kalina Sobczyk. Od tego czasu nikt nie powtórzył tego wyniku.

- Proszę, aby jak najwięcej osób przychylnie spojrzało na szermierkę i zechciało pomóc w zakupie sprzętu – mówi Aniela.

- Dzięki twojemu wsparciu, będziesz mógł, siedząc przed telewizorem i oglądając sprawozdanie z kolejnej olimpiady, za kilka lat wykrzyknąć: „Znam te dziewczyny! Pomogłem im!”. To też będzie twój medal! - uśmiecha się Pola Domżalska.

Oprócz zestawu do walk treningowych, potrzeby są znacznie większe. W klubie trenuje przecież ponad 40 zawodników.

- Zdarza się, że na jednym treningu łamie się kilka kling szablowych. Jedna to koszt 120 zł. Zużywają się maski szermiercze. Jedna kosztuje 625 zł. Koszt ubrania jednej zawodniczki to ponad 3 tys. zł. Także, jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, nie zostaną zmarnowane. Przekujemy je na kolejne sukcesy. Pomagając nam, pomagasz wszystkim - uśmiecha się Nina Kondrusik.

Zawodniczki w każdym sezonie sportowym starują w 12-16 turniejach. Reprezentowały już Polskę w Pucharach Europy.

- Szermierka to ciągle niszowy sport, chociaż po naszym ogromnym sukcesie już zauważalny w Olsztynie, a nawet w regionie. Jednak sponsorzy nie interesują się zbytnio tą dyscypliną. Dlatego nasza prośba, pomóżcie nam! Już teraz dziękujemy z całego serca za wsparcie - mówi trener Adam Sobczyk.

Wystarczy wejść na profil projektu, po prawej znajdują się kwoty i prezenty, jakie otrzyma darczyńca. Wystarczy wejść na jedną z nich. Dalej system poprowadzi ofiarodawcę, by mógł wesprzeć Mistrzynie Polski w szabli.

https://polakpotrafi.pl/projekt/szablistki-mistrzynie-polski?utm_source=projects

Krzysztof Kozłowski

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl