Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-11-03 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Podwórkowe metamorfozy

Olsztyn24
Podwórko z natury (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Kolejne grupy sąsiedzkie będą miały szansę odmienić oblicze swojego najbliższego otoczenia. Zbliża się druga edycja programu „Podwórka z Natury”.

- Podczas pilotażowych działań przekonaliśmy się, że program ten uwalnia w mieszkańcach pokłady pozytywnej energii, przynosząc im satysfakcję i napawając dumą z piękna odnowionego miejsca zamieszkania - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Wspólny cel i wspólna praca przełożyły się na zdrowe, przyjazne relacje sąsiedzkie i zrozumienie, bo w końcu chodzi o dobro wspólne. Napawa mnie to optymizmem, bo bez tych relacji, opartych na zaufaniu i zrozumieniu potrzeb innych, bez tej odrobiny lokalnego patriotyzmu nawet najpiękniejsze miasto będzie martwe.

Program skierowany jest do mieszkańców Olsztyna z obszaru rewitalizacji, którzy chcą w sąsiedztwie swego miejsca zamieszkania urządzić zielone miejsce spotkań i wypoczynku. Do udziału w programie można zgłaszać przestrzenie, które są własnością zarówno Gminy Olsztyn, jak i wspólnot mieszkaniowych. Program ma być zachętą, aby zaadaptować miejsca zaniedbane, dotąd uznawane za niczyje.
R E K L A M A
banner
- Priorytetem jest dla nas zieleń, ale w projekcie zagospodarowania mogą znaleźć się wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania podwórka - tłumaczy Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Oprócz nasadzeń w zrewitalizowanej przestrzeni mogą pojawić się także elementy małej architektury, ścieżki komunikacyjne i inne nawierzchnie, miejsca postojowe, miejsca gromadzenia odpadów, itp., choć zaznaczam, że nie wszystkie te elementy będą mogły być sfinansowane z budżetu programu „Podwórka z Natury”.

Udział w programie wezmą trzy podwórka. W tegorocznej edycji zmieniają się kryteria ich wyboru. Do tej pory decydowała kolejność zgłoszeń, teraz wszystkie zgłoszenia będą sprawdzane formalnie i merytorycznie. Oceniane będą m.in. możliwości realizacyjne na wskazanej przestrzeni, możliwości zgłoszonego podwórka w zakresie pełnienia funkcji centrum lokalnego, służącego integracji i rekreacji mieszkańców. Podobnie jak w roku ubiegłym program realizowany będzie przy wsparciu merytorycznym Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na realizację prac na podwórkach w 2018 roku z budżetu miasta przeznaczonych zostanie 60 tys. zł. Każde z zakwalifikowanych podwórek otrzyma gwarantowane wsparcie w wysokości 17 tys. zł. Ponadto wszystkie trzy powalczą o dodatkowe 9 tys. zł, które otrzyma tylko jedno z podwórek, najlepiej wpisujące się w określone w zasadach kryteria.

Aby dokonać zgłoszenia, konieczne będzie zorganizowanie pięcioosobowej grupy sąsiedzkiej z minimum dwóch budynków mieszkalnych. Zgłoszenia przyjmowane będą od 6 do 17 listopada w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich (ratusz, pok. 230)

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie miasto zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę (8.10) w Koszarach Funka, ul. Kasprowicza 4, o godzinie 17.00.

Więcej o programie i warunkach uczestnictwa tutaj

Z D J Ę C I A
Olsztyn
Komentarze [1]
~ / 2017-11-04 17:37
Pięknie ja też bym chciał żeby za oknem był taki widok a nie obskurne szare mury temu kilkanaście lat sami pomalowaliśmy ale ślad po tym znknął.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl