Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-11-13 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia zaprasza na koncert symfoniczny

Olsztyn24
Sara Dragan (fot. Grupa Fotopol - Michał Wilk) | Więcej zdjęć »
Sara Dragan, młoda, wielce utalentowana skrzypaczka będzie solistką Koncertu symfonicznego w piątek (17.11), o godz. 19.00, w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Urodzona w 1999 roku artystka jest laureatką pierwszych miejsc lub Grand Prix na około 50-ciu konkursach skrzypcowych w Europie i USA. Z tegorocznych jej osiągnięć należy wymienić: wygraną na XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” oraz na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. P. Telemanna. Występowała w tak prestiżowych salach jak: Carnegie Hall, Filharmonia Berlińska czy Rachmaninov Concert Hall w Konserwatorium Moskiewskim.

W Olsztynie solistka z towarzyszeniem filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego zaprezentuje Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 Jeana Sibeliusa. Utwór ten napisany w 1903 roku, po przeredagowaniu go dwa lata później, stał się z czasem najbardziej charakterystyczną wizytówką stylu Sibeliusa. Po dzień dzisiejszy jest jednym z najczęściej wykonywanych utworów (wraz z symfoniami) tego fińskiego kompozytora. Spadkobiercy Jeana Sibeliusa incydentalnie wyrażają zgodę na wykonanie pierwotnej wersji Koncertu skrzypcowego d-moll, a jednym z nielicznych artystów, który uzyskał na to zgodę jest goszczący nie tak dawno w naszej filharmonii maestro Maxim Vengerov.

Drugą kompozycją piątkowego wieczoru w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego będzie VIII Symfonia G-dur op.88 Antonína Dvořáka. Niezwykle optymistyczna, z nadzwyczajnym bogactwem melodycznym symfonia, tak jak inne dzieła „dumnego Czecha” jak nazywano Dvořáka jest nasycona bliską kompozytorowi czeską muzyką ludową. Oryginalny język muzyczny, fenomenalna melodyka, lekkość frazy, klarowność formy VIII Symfonii – autorstwa „ojca” narodowej muzyki czeskiej (jak określa się Dvořáka) sprawiły, że bez problemu wytrzymała ona próbę czasu i dziś zaliczana jest do wąskiego grona najwybitniejszych symfonii drugiej połowy XIX wieku.
R E K L A M A
banner
Tych z Państwa, którzy o solistce i repertuarze piątkowego koncertu chcieliby usłyszeć więcej, zapraszamy o godz. 18.00 do sali kameralnej Filharmonii (II p.) na kolejne spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”. Poprowadzi je Janusz Ciepliński, a gościem będzie solistka koncertu Sara Dragan oraz dyrygent, dyrektor Filharmonii W-M  Piotr Sułkowski. (na spotkanie - wstęp wolny)

******

17 listopada (piątek) 2017 r. Filharmonia Warmińsko-Mazurska

„Kameralnie o koncercie” - sala kameralna ( II p.) – godz.18.00

Janusz Ciepliński– wprowadzenie do koncertu

Koncert symfoniczny – sala koncertowa godz.19.00

» Piotr Sułkowski – dyrygent
» Sara Dragan – skrzypce (Grand Prix XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego “Młody Paganini” – Legnica 2017, nagroda pozaregulaminowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej);
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program:

» Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
» Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur op. 88

Bilety na koncert do nabycia w kasie filharmonii wt-pt w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl
Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl