Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-15 16:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto chce wprowadzić Olsztyńską Kartę Seniora

Olsztyn24
Dyrektor Monika Michniewicz i prezydent Piotr Grzymowicz | Więcej zdjęć »
Od 1 stycznia przyszłego roku miałaby zacząć funkcjonować Olsztyńska Karta Seniora. O planach wprowadzenia nowego udogodnienia dla olsztyńskiej społeczności seniorów poinformowano dzisiaj (15.11) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

20 października tego roku prezydent Olsztyna podpisał Deklarację Współpracy Prezydentów Miast w Obszarze Polityki Senioralnej, którą honorują takie miasta jak Poznań, Toruń, Warszawa, Kraków, Szczecin i Gdańsk. Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych poprzez aktywność społeczną poprzez rozszerzenie ulg dla seniorów w korzystaniu z usług instytucji i placówek, rozwój wolontariatu 60+, wspieranie działań promujących pozytywny wizerunek seniora, wspieranie działań na rzecz zwiększenia uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym i obywatelskim.

W ramach programu senioralnego miasto chce wprowadzić Olsztyńską Kartę Seniora. Będzie ona zawierała wachlarz propozycji kierowanych do olsztynian, którzy ukończyli 60. rok życia, i upoważniała do różnego rodzaju ulg oraz zniżek, które mają ułatwić osobom starszym dostęp do usług publicznych, np. usługi transportowe oraz korzystanie z miejskich jednostek sportowych i kulturalnych. Karta będzie także upoważniać do zniżek oferowanych przez partnerów programu, których miasto pozyska wśród jednostek publicznych oraz przedsiębiorców, podobnie jak w Karcie Dużej Rodziny.
R E K L A M A
banner
Karta będzie przypisana do Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Utworzenie karty zainicjowała Rada Olsztyńskich Seniorów, która na co dzień współpracuje olsztyńskim magistratem. Uchwała dotycząca wdrożenia OKS będzie procedowana na najbliższej sesji Rady Miasta.

Więcej na temat projektu w zapisie wideo dzisiejszej konferencji.

W Olsztynie mieszka ponad 40 tysięcy osób, które mają co najmniej 60 lat. Ponad połowa z nich to kobiety.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~BEM / 2017-11-16 07:01
Super !!! wreszcie doskonała inicjatywa.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. Olsztyńskiej Karty Seniora

15-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl