Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-11-20 13:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Koreańska pianistka Yeon-Min Park wystąpi w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
 
W kolejnym mistrzowskim recitalu fortepianowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w piątek (24.11) wystąpi koreańska pianistka Yeon-Min Park. Artystka w 2017 roku na III Niemieckim Konkursie Pianistycznym Muzyki Polskiej im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie utworów Fryderyka Chopina oraz nagrodę Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W składzie 11-osobowego jury hamburskiego festiwalu w zasiadał dyrektor Piotr Sułkowski. Piątkowy recital Yeon-Min Park w Olsztynie będzie realizacją zdobytej nagrody.

Naukę gry na fortepianie Yeon-Min Park rozpoczęła w wieku 7 lat. Dyplom uzyskała w Bachelor of Music na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, gdzie była stypendystką, pozostając pod artystyczną opieką prof. Avirama Reicherta. Brała udział w kursach mistrzowskich z wybitnymi muzykami, takimi jak: Menahem Pressler, Jacques Rouvier, Ian Hobson, Fabio Bidini, Andrej Jasinsky, Michel Dalberto i Boris Berman. Tytuł magistra uzyskała w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannowerze, z którą kontynuuje współpracę jako asystent prof. Bernda Goetzke’a.

Yeon-Min Park, wielce utalentowana młoda pianistka, jest laureatką licznych, znaczących konkursów muzycznych. Po zdobyciu uznania we własnym kraju, zwyciężając w 40. Konkursie Muzycznym Joongang 2014’ jeszcze w tym samym roku pojawiła się na arenie międzynarodowej, zdobywając pierwszą nagrodę na 40. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma d`Oro. Był to dopiero początek licznych laurów i nagród młodej pianistki. Artystka zdobyła: nagrodę Mendelssohna, nagrodę firmy Yamaha w Hanoi na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym 2015, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Mayenne (2015) Francja, zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Marii Giubilei, III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Panamie, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Andre Dumortiera. W 2017 roku otrzymała III nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Seulu. Wszystkie występy Yeon-Min Park spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno jury, jak i konkursową publiczność.
R E K L A M A
banner
Jej umiejętności oraz wszechstronny repertuar, obejmujący dzieła od baroku po współczesność otworzył młodej pianistce drzwi do sal koncertowych na całym świecie - począwszy od Korei, poprzez Chiny, Włochy, Niemcy, Izrael, Francję, Belgię, Portugalię, a ostatnio również Polskę. Artystka wykonuje zarówno koncerty solowe jak i z towarzyszeniem orkiestry. Występowała m.in. z: Koreańską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Hanoi, Orkiestrą Symfoniczną w Shenzhen, Orkiestrą Filharmonii Busan, Koreańską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Bucheon, Orkiestrą Symfoniczną Snu. W tym roku koncertowała w Niemczech wraz z Orkiestrą Filharmonii Bucheon (Korea) wykonując III Koncert fortepianowy Prokofiewa.

Recital w dniu 24 listopada 2017 roku (o godz.19.00) rozpoczną dzieła Fryderyka Chopina, a będą to: Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Polonez es-moll op. 26 nr 2, Mazurki op. 50 i Scherzo E-dur op. 54 nr 4. Ponadto pianistka zaprezentuje: Ludwiga van Beethovena – Sonatę fortepianową op. 110 nr 31, Maurice Ravel –Gaspard de la nuit: Trois poèmes pour piano d`après Aloysius Bertrand (Nocny Kacper: Trzy poematy na fortepian według Aloysiusa Bertranda). Koncert poprowadzi Jagienka Perlikiewicz-Kass.

******

24 listopada 2017 r. godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Mistrzowski Recital Fortepianowy

» Yeon-Min Park (Korea) – fortepian
» Jagienka Perlikiewicz-Kass – prowadzenie koncertu

Program:

» Fryderyk Chopin
– Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2
– Polonez es-moll op. 26 nr 2
– Mazurki op. 50
– Scherzo E-dur op. 54 nr 4
» Ludwig van Beethoven – Sonata fortepianowa op. 110 nr 31
» Maurice Ravel –Gaspard de la nuit: Trois poèmes pour piano d'après Aloysius Bertrand
(Nocny Kacper: Trzy poematy na fortepian według Aloysiusa Bertranda).

******

Bilety na recital w cenie normalny 40 zł i ulgowy 30 zł do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową filharmonii bilety@filharmonia.olsztyn.pl
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl