Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-11-20 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Utrudnienia przy rejestracji pojazdów

Olsztyn24
Wydział Komunikacji w Olsztynie
Osoby chcące zarejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna muszą uzbroić się w cierpliwość. System informatyczny CEPiK 2.0, wprowadzony przed kilkoma dniami przez Ministerstwo Cyfryzacji, wciąż zawiera błędy, a to uniemożliwia zarejestrowanie niektórych pojazdów, szczególnie używanych.

„W związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Cyfryzacji zmodernizowanego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) informujemy, że nadal występują znaczne utrudnienia w realizacji spraw referatu rejestracji pojazdów” - czytamy w dzisiejszym (20.11) komunikacie Urzędu Miasta Olsztyna. - „Z powodu nieprawidłowego działania CEPiK 2.0 w systemie „Pojazd” nadal nie można dokonać wszystkich operacji związanych z rejestracją, przerejestrowaniem, wyrejestrowaniem pojazdów oraz wymianą dowodów rejestracyjnych. Przyczyną jest brak rubryk do wpisania kolejnych terminów okresowych badań technicznych.”

System CEPiK 2.0 odmówił posłuszeństwa już w pierwszym dniu funkcjonowania, tj. 10 października br. Problemy wystąpiły w komórkach ewidencjonujących pojazdy w całym kraju. W Olsztynie problemy mieli przede wszystkim nabywcy używanych pojazdów eksploatowanych w kraju. Mniej problemów było z rejestracją pojazdów nowych i sprowadzonych z zagranicy. Dzisiaj trudno przewidzieć kiedy problemy z funkcjonowaniem CEPiK 2.0 się zakończą.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl