Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marta Kin-Malesza | 2017-11-21 17:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Nowoczesny sprzęt – nowe możliwości

Telemedycyna w szpitalu

Olsztyn24
Obchody Dnia POChP w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie (fot. SPZGiChP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z okazji Światowych Dni Przewlekłej Obturacyjna Choroby Płuc (POCHP), w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, odbyła się dzisiaj (21.11) konferencja, podczas której przedstawiono nowe możliwości jakie daje telemedycyna, która prężnie rozwija się w tej placówce. Na bazie wdrażanej etapowo, kompleksowej informatyzacji szpitala, uruchomiona zostaje technologia AirView – aplikacja pozwalająca na monitorowanie leczenia pacjentów przebywających w domu, cierpiących na zaburzenia oddychania w czasie snu.

- Dzięki modułowi komunikacji bezprzewodowej funkcja AirView natychmiast udostępnia informacje i pozwala lekarzowi kontrolować, czy pacjent przebywający na leczeniu w domu przestrzega zaleceń terapii – mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala.

Lekarz może sprawdzić między innymi godziny korzystania z systemu, ma on stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji. Bezprzewodowy dostęp do ustawień urządzenia zapewnia pacjentowi maksymalny komfort podczas leczenia w domowych warunkach bez konieczności rezerwowania wizyty i odwiedzin u lekarz prowadzącego.
R E K L A M A
banner
W trakcie konferencji nastąpiło przekazanie przez przedstawicieli firmy Res-Med respiratora dla Fundacji „Zdrowe Płuca”. Respirator chwilę później trafił w ręce dyrektor Ireny Petryny, która przekazując prezent dalej - do Kliniki Pulmonologii profesor Annie Doboszyńskiej obiecała, że to nie ostatni respirator, który w najbliższym czasie trafi do placówki.

- Postępowania przetargowe są w trakcie – dodała Irena Petryna. - Dzięki dotacji rządowej, nasz szpital zyska nowy, niezbędny, sprzęt medyczny: spirometr z modułem bodypletyzmografii, aparat do echokardiografii oraz trzy respiratory. Całość ma kosztować 390 tysięcy złotych, 80 % to dotacja rządowa, 20%  kosztów pokryje szpital.

Po konferencji odbyła się pogadanka dla pacjentów szpitala na temat POChP oraz bezpłatne badania spirometryczne dla mieszkańców regionu.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Jasne / 2017-11-22 12:10
Jasne, najlepiej aby pacjenci w ogóle nie zawracali głowy lekarzom w ich gabinetach. Chorzy! Pozostańcie w swoich domach! Wystarczy internet i telefon - każda wróżka wam powie kiedy możecie wyzdrowieć. Zresztą wiadomym jest, że człowiek jest zdrowszy jak trzyma się z daleka od lekarza. :):):)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl