Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-11-23 16:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Są środki na sprzęt dla ratowników

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie (fot. SP Olsztyn) | Więcej zdjęć »
Jeszcze w tym roku do zespołów ratownictwa medycznego w szpitalach powiatowych w Biskupcu i Dobrym Mieście trafi sprzęt o wartości 464 tys. zł. Ich zakup umożliwi dotacja celowa wojewody warmińsko-mazurskiego. Uroczyste podpisanie umów odbyło się dzisiaj (23.11) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Pula środków przeznaczonych dla podmiotów leczniczych w całym regionie wyniosła 3 mln 834 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup karetek i sprzętu dla zespołów ratownictwa medycznego.

– Udało nam się wygenerować pewne oszczędności, dzięki którym możemy przekazać Państwu środki. Chodzi o 1 mln 291 tys. zł na zakup ambulansów medycznych dla sześciu podmiotów leczniczych funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim oraz 2 mln 543 tys. zł na zakup sprzętu medycznego dla dziewięciu podmiotów leczniczych mających w swojej strukturze Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz osiemnastu podmiotów będących dysponentami Zespołów Ratownictwa Medycznego w regionie – mówił wojewoda Artur Chojecki podczas spotkania z przedstawicielami beneficjentów.
R E K L A M A
banner
Powiat Olsztyński reprezentowali starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, wicestarosta Andrzej Abako oraz skarbnik Lucyna Kozikowska.

– Otrzymaliśmy 464 tys. zł. Do Szpitala Powiatowego im. Mikulicza w Biskupcu trafi 300 tys. zł na zakup ambulansu typu C z noszami oraz 80 tys. zł na urządzenie do kompresji klatki piersiowej i dwa videolaryngoskopy. Z kolei Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście za kwotę 84 tys. zł kupi respirator ratowniczo-transportowy, skaner żył, pompę infuzyjną, pulsoksymetr i ssak transportowy – wymienia starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

– Cieszymy się z tego wsparcia, bo aparatura medyczna, niestety, szybko się eksploatuje. W naszych szpitalach pracują świetne zespoły ratownicze, ale im lepszym i nowocześniejszym dysponują sprzętem, tym bardziej mogą wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie. Chodzi przecież o ludzkie życie, dlatego dziękujemy za przyznane środki – dodaje starosta.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl