Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-24 13:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Wspomnienie Tadeusza Nalepy

Olsztyn24
O Tadeuszu Nalepie opowiedziała Joanna Mariuk (MOK) | Więcej zdjęć »
Dziesięć lat temu odszedł Tadeusz Nalepa - gitarzysta, wokalista, kompozytor, zwany „ojcem polskiego bluesa”. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie uznał, że to okazja, by powspominać legendarnego założyciela Blackoutu i Breakoutu, współtwórcę wielkich przebojów tych zespołów, który kontynuował swoją muzyczną działalność w projektach solowych.

Wczoraj zatem (23.11) odbyło się pierwsze z cyklu wydarzeń, które przybliżą postać i twórczość tego muzyka. W Kamienicy Naujacka miała miejsce projekcja filmu „Wszyscy jesteśmy romantyczni…” – Tadeusz Nalepa (reż. Jan Sosiński, 43 min.) oraz prezentacja o muzyku, którą przygotowała Joanna Mariuk.

Kolejnym będzie spotkanie z dziennikarzem muzycznym Zbyszkiem Jędrzejczykiem połączone z mini wystawą okładek płyt (2.12), godz. 17.00 w Galerii Rynek. O godzinie 19.00 zaś w sali kameralnej amfiteatru odbędzie się koncert zespołu J.J. Band - jednej z najlepszych bluesowych grup w Polsce w repertuarze Tadeusza Nalepy i nie tylko.
R E K L A M A
banner
Dzień później natomiast (3.12) o godz. 17.00 w tym samym miejscu wystąpi zespół Blues Time.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl