Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-11-25 16:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Bezpieczniej przez Piotraszewo

Olsztyn24
Zakończenie przebudowy drogi powiatowej w Piotraszewie (fot. SP w Olsztynie - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej w Piotraszewie w gminie Dobre Miasto. To drugi etap inwestycji realizowanej tu przez Powiat Olsztyński i Gminę Dobre Miasto, przy wykorzystaniu dotacji z budżetu państwa. Przedstawiciele samorządów przyjechali do Piotraszewa, by na własne oczy sprawdzić efekt pracy drogowców. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, przeszli pieszo cały odcinek zmodernizowanej drogi.

Pierwszy etap prac wykonany w ubiegłym roku objął 4,5 kilometra drogi od wojewódzkiej 507 do granic Piotraszewa. W roku bieżącym udało się zmodernizować ponad 1 km drogi w samej wsi. To narzuciło konkretne myślenie nie tylko o wygodzie i bezpieczeństwie kierowców, ale także samych mieszkańców wsi.

- Po pięciu miesiącach prac oblicze drogi zmieniło się całkowicie. Jezdnia została poszerzona do 5,5 m, pobocze z kruszywa ma teraz 0.76 m, zostały przebudowane zjazdy. Ważnym elementem inwestycji jest wykonanie chodnika, którego wcześniej w Piotraszewie po prostu nie było. Teraz mamy szeroki na 1,5 m pas z kostki betonowej, odseparowany od jezdni zielenią. To nie tylko wygląda estetycznie, ale przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo pieszych. W tym celu zostały też zamontowane sztuczne wyspy spowalniające prędkość pojazdów przy wjazdach do wsi. Będzie też lepsza widoczność, bo zamontowaliśmy dodatkowe oświetlenie LED - wymienia starosta Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Zakres prac objął też malowanie znaków poziomych, budowę odcinka kanalizacji deszczowej w celu poprawy odprowadzania wody z jezdni, przesunięcie i zabezpieczenie kabla teletechnicznego oraz remont istniejących przepustów. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 2 mln 192 tys. zł, z czego 1 mln 44 tys. zł wynosiła dotacja z budżetu państwa w ramach zadania pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dobre Miasto wniosły zaś po 574 tys. zł.

Z remontu cieszy się sołtys Piotraszewa Ryszard Piwowarek, zapowiadając kolejne zmiany we wsi. - Droga jest dobrze zrobiona, kierowcy jeżdżą teraz swobodnie i nie muszą już omijać dziur. Przy takiej drodze warto zainwestować, dlatego niedługo będzie budowana nowa świetlica, chcemy też zasadzić drzewka.

Zdaniem zastępcy burmistrza Dobrego Miasta droga w Piotraszewie jest ważną dla gminy inwestycją.

- Oprócz mieszkańców Piotraszewa z drogi korzystają też inni użytkownicy. We wsi znajduje się instytucja pożytku publicznego, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy „7 Niebo”, jest też kościół. Cieszę się też z chodnika, bo teraz rodzice mogą już być spokojni, gdy ich dzieci będą wracały same do domu - mówi Beata Harań.

W symbolicznym otwarciu drogi 24 listopada 2017 r. wzięli udział starosta Małgorzata Chyziak, zastępca burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań, wicestarosta Andrzej Abako, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrym Mieście Joachim Zawacki, radni Wojciech Ruciński i Jarosław Wolak, sołtys Piotraszewa Ryszard Piwowarek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Artur Bal i kierownik Referatu Inwestycji i Planowania w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście Gustaw Pietrolewicz.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl