Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-17 14:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Obradowała Rada Powiatu w Olsztynie

Olsztyn24
XXIX sesja Rady Powiatu w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Rada Powiatu w Olsztynie spotkała się dzisiaj (17.11) na 39. sesji w tej kadencji samorządu. Główne tematy dyskusji radnych, to zmiany w budżecie powiatu oraz program naprawczy Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

- Myślę, że jedną z ciekawszych pozycji, jakie będziemy dzisiaj omawiać, będzie zamieszczenie w budżecie powiatu na rok przyszły inwestycji dotyczącej Szpitala Powiatowego w Biskupcu - powiedziała nam przed sesją starosta Małgorzata Chyziak. - Zarząd powiatu podjął decyzję, żeby dofinansować przebudowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni w tym szpitalu kwotą 10 mln złotych. Ponieważ szpital sam nie jest w stanie tego wykonać, zaproponujemy radnym wsparcie tego przedsięwzięcia środkami z budżetu powiatu. Całość inwestycji jest oszacowana na 17 milionów, a przebudowa rozłożona jest na lata. Trzeba zrobić tę przebudowę i mam nadzieję, że wszyscy radni przychylą się do propozycji zarządu.

W programie sesji były też „drobne” zmiany w tegorocznym budżecie powiatu.

- Chcemy jeszcze w tym roku dokończyć kilka inwestycji i pomóc mieszkańcom powiatu w niektórych działaniach - powiedział wicestarosta Andrzej Abako. - M.in. proponujemy wsparcie gminy Jeziorany kwotą 15 tys. złotych na remont ogrzewania w Jezioranach. Chcemy też wesprzeć policję w powiecie kwotą 16 tys. złotych na zakup i szkolenie nowych psów służbowych, ponieważ dotychczas wykorzystywane przez policjantów czworonogi odchodzą ze służby na zasłużony odpoczynek.
R E K L A M A
banner
Ważnym punktem debaty był program naprawczy przedstawiony przez dyrektora Szpitala Powiatowego w Biskupcu.

- Zmiany w systemie ochrony zdrowia zobowiązały dyrekcje szpitali do opracowywania programów naprawczych kierowanych przez nich placówek, jeżeli zadłużenie szpitali osiągnie określony pułap - tłumaczyła starosta Małgorzata Chyziak. - Taki program naprawczy finansów Szpitala Powiatowego w Biskupcu będą dziś omawiali radni. To standardowa procedura.

W porządku obrad było też przyjęcie programu współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku.

- Taki program opracowujemy i przyjmujemy w drodze uchwały Rady Powiatu co roku - powiedział wicestarosta Andrzej Abako. - Nowością w programie na rok przyszły jest planowanie nawiązania współpracy z organizacjami z zagranicy. Konkretnie chodzi o to, że w Powiecie Olsztyńskim i partnerskim dla nas Powiecie Osnabruck w Niemczech zrodził się pomysł powołania Forum Kobiet. I na 2018 rok planowane jest zaproszenie przez Forum Kobiet powiatu olsztyńskiego koleżanek z Osnabruck do Olsztyna na konferencję.  

W porządku dzisiejszej sesji było też uchwalenie Programu Ochrony Środowiska Powiatu Olsztyńskiego do 2020 roku. Program taki musi posiadać każde województwo, każdy powiat i każda gmina, na mocy ustawy z 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska.

- Do tej pory takiego programu dla Powiatu Olsztyńskiego nie było - powiedziała Małgorzata Chyziak. - Jego przygotowanie trwało bardzo długo, kilka miesięcy. Dzisiaj program przedstawimy radnym do akceptacji.

Porządek obrad Rady Powiatu w Olsztynie zawierał też punkty związane z realizacją zadań oświatowych Powiatu Olsztyńskiego za rok szkolny 2016/2017 oraz ustaleniem wysokości opłat za usunięcie statków i pojazdów z wód i dróg na obszarze powiatu. Starosta Małgorzata Chyziak przedstawiła również obszerną informację o działaniach zarządu powiatu w okresie między sesjami, a radni składali interpelacje i zapytania.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XXIX sesja Rady Powiatu w Olsztynie

17-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl