Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-25 18:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Członkowie i sympatycy Kukiz`15 dyskutowali dziś o ordynacji wyborczej

Olsztyn24
Spotkanie członków i sympatyków ruchu Kukiz`15 w Domu Rzemiosła | Więcej zdjęć »
Członkowie i sympatycy ruchu Kukiz`15 ponownie spotkali się dzisiaj (25.11) w olsztyńskim Domu Rzemiosła. W planach była m.in. prezentacja kandydatów do startu w wyborach samorządowych z list Kukiz`15. Niewiele z tych planów wyszło, bo ostatnio ujawnione przez Prawo i Sprawiedliwość pomysły na zmiany w ordynacji wyborczej spowodowały, że układanie list wyborczych trzeba odłożyć na późniejszy czas.

- Dopóki nie mamy kodeksu wyborczego, zmienionego albo nie zmienionego, trudno jest rozpocząć dyskusję - co dalej? - powiedział nam poseł Andrzej Maciejewski, jeden z członków prezydium dzisiejszego spotkania. - Bo to kodeks wyborczy jest wyznacznikiem tego, jak mają wyglądać wybory, ilu potrzeba kandydatów, gdzie i na jakich zasadach możemy ich wystawić. Na dzisiaj jesteśmy w punkcie „0”. We wtorek w południe zbierze się podkomisja sejmowa mająca zająć się projektem zmian w ordynacji wyborczej. PiS zaplanował, że prace podkomisji potrwają do piątku.

W tej sytuacji trzeba było zmienić zaplanowaną tematykę dzisiejszego spotkania w Domu Rzemiosła. Dyskusję o listach wyborczych zastąpiła informacja posła Maciejewskiego o sytuacji w parlamencie w związku z propozycjami zmian w prawie wyborczym.
R E K L A M A
banner
- Chcę przedstawić uczestnikom spotkania stanowisko Kukiz`15 w sprawie zmian w kodeksie wyborczym - powiedział poseł Maciejewski. - A nasze stanowisko wobec propozycji Prawa i Sprawiedliwości jest jednoznaczne i krytyczne. PiS mówi o transparentności wyborów, umocnieniu roli radnych, mężów zaufania, kamerach w lokalach wyborczych, ale jednocześnie chce przemycić parę takich „michałków”, które spowodują, że całe święto demokracji jakim są wybory, będzie wywrócone do góry nogami. I skończy się demokracja.

Co i jak w tej sprawie powiedział uczestnikom dzisiejszego spotkania poseł Andrzej Maciejewski można usłyszeć i zobaczyć w naszym nagraniu wideo.

Temat wyborów samorządowych dominował dzisiaj w sali konferencyjnej Domu Rzemiosła w Olsztynie, ale nie był jedyny. Poruszano też inne sprawy, jak chociażby reforma sądownictwa czy skutki przeprowadzonej przez minister Annę Zalewską reformy oświaty.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~ / 2017-11-27 20:05
Potrafi rozmawiać? Żart i frazesy.
~PSL-nie głosuje / 2017-11-27 14:42
Kukiz`15 to partia, która ma ambicje, ludzi, potrafi rozmawiać. W przeciwieństwie do PSL nie wchodzi w każdą możliwą koalicję dla władzy, władzy, władzy. Mam nadzieję, że PiS i Kukiz`15 zgarną całą pulę w najbliższych wyborach samorządowych.
~kik / 2017-11-26 18:10
Przypadkowi ludzie o różnych poglądach, głodni kariery. Jeden krótkotrwały dyrektor katolickiej szkoły, drugi kilkadziesiąt lat dyrektorował podstawówce za czasów Ryńskiego i Małkowskiego, odstrzelony przez Grzymowicza. Reszta to młodzież, która nie ma nic do stracenia, a nuż się uda dostać do sejmu jak temu po prawej, ma kasę na dobry garnitur, nie tak jak reszta.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie otwarte Kukiz`15 w Olsztynie [25.11.2017]

25-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl