Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2017-12-01 14:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN finalistą konkursu „Popularyzator Nauki”

Olsztyn24
(fot. archiw. IRZiBŻ PAN w Olsztynie)
Od 2005 roku serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizuje prestiżowy konkurs pod hasłem „Popularyzator Nauki” nagradzając osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Olsztyński Instytut PAN już po raz drugi znalazł się w gronie najlepszych instytucji nominowanych do nagrody „Popularyzatora Nauki” w kategorii Instytucja Naukowa. Jury doceniło wieloletnią działalność popularno-naukową instytutu, która umożliwia społeczeństwu bezpośredni kontakt z badaczami, ich wynalazkami, odkryciami, a także czas i przestrzeń do dialogu i podzielenia się swoimi potrzebami i obawami.

Od 4 lat instytut koordynuje w Olsztynie najważniejszą imprezę upowszechniającą naukę w Europie – Noc Naukowców Fusion Night, podczas której niweluje negatywne stereotypy na temat naukowców, pokazuje osobom niezwiązanym z nauką jak wielkie znaczenie mają efekty pracy badaczy w naszym codziennym życiu oraz propaguje karierę badawczą wśród młodzieży. Flagowym działaniem Instytutu jest również organizacja Pikniku Polskiej Akademii Nauk „Nauka też Sztuka!”, który odbywa się w samym centrum olsztyńskiej starówki, „wyprowadzając” naukę z niedostępnych na co dzień laboratoriów. Ponadto, młodzi naukowcy Instytutu kilkanaście razy w roku odwiedzają uczniów, organizując interaktywne warsztaty, pokazy i doświadczenia, dostarczając nauczycielom gotowe scenariusze efektywnego przekazywania określonych zagadnień, które zaciekawiają, angażują i inspirują młodzież szkolną. Rocznie, w imprezach popularno-naukowych organizowanych przez instytut uczestniczy ok. 20 tysięcy osób.
R E K L A M A
banner
Zwycięzców konkursu „Popularyzator Nauki” poznamy podczas uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się w połowie stycznia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zostaną wówczas ogłoszone nazwiska najlepszych popularyzatorów indywidualnych, a także nazwy najlepszych zespołów, instytucji i mediów popularyzujących naukę.
Komentarze [1]
~S.Cz. / 2017-12-01 15:18
Gratuluję i trzymam kciuki.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl