Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-12-02 16:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Szybciej z Klebarka do obwodnicy

Olsztyn24
Uroczystość podpisania umowy na dotację z RPO WiM 2014-2020; w środku starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i wójt gminy Purda | Więcej zdjęć »
Powiat Olsztyński i gmina Purda szykują się do rozpoczęcia dużej inwestycji drogowej na trasie od Klebarka Wielkiego, przez Klebark Mały, do krajowej „16″. Wartość projektu została oszacowana na ponad 6 mln zł. Aż 83,75 % tej kwoty, czyli 5,1 mln zł udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Po 0,5 mln zł wniosą ze swoich budżetów Powiat i Gmina, zabezpieczając tym samym wkład własny do projektu. Zadanie będzie realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna.

- Każda inwestycja drogowa ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu podróżujących, zarówno kierowców, jak również rowerzystów i pieszych. Dzięki tej realizacji powstanie w pełni funkcjonalna droga, a co za tym idzie, poprawi się dostępność komunikacyjna w danej części gminy i skróci się czas dojazdu na przykład do Olsztyna – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Inwestycja obejmie budowę drogi powiatowej o długości 1,2 km i poszerzenie drogi od Klebarka Wielkiego do krajowej „16″ o długości prawie 3 km. Powstanie tzw. obwodnica Klebarka Małego. Z myślą o pieszych wybudowane zostaną chodniki na odcinku Klebark Mały – Klebark Wielki (1,3 km) i w obrębie pętli autobusowej w Klebarku Wielkim (273 m). Infrastruktura drogowa wzbogaci się też o oświetlenie uliczne i zatoki autobusowe. Wybudowane bądź przebudowane zostaną przepusty, podziemny system odwodnienia, rowy przydrożne, zjazdy na posesje przyległe do drogi. Odnowione i uzupełnione będzie też oznakowanie – wylicza starosta.

Realizacja projektu rozpocznie się w połowie stycznia 2018 r. Koniec inwestycji planowany jest na wiosnę 2019 r.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umów na dofinansowanie z RPO projektów Powiatu Olsztyńskiego

30-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl