Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-12-02 20:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Zdrowie – bezcenny prezent dla bliskich

Olsztyn24
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Pierwszego grudnia ruszyła czwarta edycja świątecznej akcji Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie pod hasłem „Podaruj życie - wykryj raka!”. Do końca grudnia w laboratorium diagnostycznym MSZ przy ul. Niepodległości 44 można wykupić w bardzo atrakcyjnej cenie vouchery na pakiety badań profilaktycznych. Badania są skonfigurowane tak, by wykryć markery nowotworowe we wczesnym stadium. Efekty poprzednich akcji, jak i pierwszych dni obecnej edycji wskazują, że propozycja olsztyńskiego szpitala cieszy się ogromnym powodzeniem. Zdaniem laborantów, vouchery mogą być doskonałym świątecznym prezentem dla najbliższych.

- Dajemy możliwość wyboru nietuzinkowego wyboru prezentu pod choinkę, ale przede wszystkim chcemy pomóc w profilaktyce chorób nowotworowych - wyjaśnia ideę akcji Marek Drozdowski, kierownik laboratorium MSZ w Olsztynie. - Nikt nie chce chorować, w szczególności na choroby nowotworowe. One rozwijają się długo, jeżeli więc w odpowiednim czasie zostaną podjęte działania profilaktyczne, to możemy wyleczyć z choroby nowotworowej. Wcześnie podjęte działania to sukces medyczny.

Idealnego leku na raka nie ma, dlatego ważne jest, aby chorobę wykryć we wczesnym stadium. Do tego służą między innymi badania krwi, polegające na oznaczaniu poziomu antygenów nowotworowych, czyli markerów nowotworowych. Nowotwór wykryty w bardzo wczesnym stadium jest uleczalny niemal w 100%. Zespół olsztyńskiego laboratorium przygotował zestawy kompleksowych badań pozwalających zdiagnozować raka we wczesnym etapie, a także ocenić ogólną kondycję organizmu. Koszt pakietu, specjalnie z myślą o mieszkańcach regionu z okazji świąt, obniżono o 40%. Wynosi on 99 zł.
R E K L A M A
banner
- Oferowane pakiety diagnostyczne zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych, są złożone z zestawu nowoczesnych odczynników pozwalających wykryć bezobjawowe zmiany rakowe bezpośrednio z osocza krwi - tłumaczy kierownik Marek Drozdowski. - Kwota, jaką trzeba zapłacić za voucher, jest tak skalkulowana, by pokrywała jedynie nasze koszty związane z przeprowadzeniem badania.

Po konsultacjach medycznych diagności przygotowali następujące panele badań:

dla kobiet:
» nowotwory narządów płciowych: jajniki, macica
» rak piersi
» nowotwory płuc, żołądka i jelita grubego, wątroby
» morfologia krwi, kości i ich metabolizm, mikroelementy

dla mężczyzn:
» rak prostaty
» zmiany nowotworowe żołądka, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, odbytu, płuc
» morfologia krwi, test miażdżycowy, badania wątrobowe

- To badanie to ułożony, przemyślany panel dla chorób nowotworowych, które częściej dotykają kobiet i mężczyzn
- wyjaśnia kierownik laboratorium MSZ. - Tak dobraliśmy te badania, żeby pacjent nie musiał szukać, komponować własnego zestawu, tylko dostał gotowy zestaw badań wykrywających nowotwory zajmujące czołowe miejsca w zachorowalności.

Badania przeprowadzone będą na podstawie próbki krwi pobranej na czczo w całodobowym Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Diagności laboratoryjni pomogą pacjentom zinterpretować wyniki badań i poinformują o ewentualnych zagrożeniach.

Zaproszenia na świąteczne badania profilaktyczne można wykupić przez całą dobę w Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44, tel. 89 532 62 50. Wykupione do końca grudnia vouchery będzie można wykorzystać do końca I kwartału 2018 roku. Do tej pory ze świątechnych akcji akcji „Podaruj życie – wykryj raka” skorzystało ponad 5 tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur.

Dla naszych czytelników mamy 6 bezpłatnych zaproszeń na badania, po trzy dla kobiet i mężczyzn. Można je zdobyć przesyłając na e-mail redakcji Olsztyn24 (redakcja@olsztyn24.com) odpowiedź na proste pytanie: W 2017 roku Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie świętował okrągłą rocznicę swojej działalności. Która to była rocznica? Odpowiedź na pytanie można znaleźć m.in. w naszym portalu.

W e-mailu z odpowiedzią należy podać właściwą liczbę oraz imię i nazwisko osoby, która zostanie poddana badaniu. Vouchery otrzyma 6 osób (trzy kobiety i trzej mężczyźni), które przyślą poprawne odpowiedzi jako pierwsze. O otrzymaniu vouchera zainteresowanych powiadomimy e-mailem, w którym poinformujemy również o sposobie odebrania nagrody.

UWAGA: LIMIT BEZPŁATNYCH VOUCHERÓW BĘDĄCYCH W DYSPOZYCJI OLSZTYN24 ZOSTAŁ JUŻ WYCZERPANY!

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~kEBIZ / 2017-12-04 12:45
To laboratorium jest bardzo sprawne, ale też bardzo oblegane przez chorych , stąd nawet takie akcje bardzo pożyteczne, ale trudne w realizacji m. in. z powodu b. ograniczonych miejsc parkingowych.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl