Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-12-07 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Popraw sobie nastrój z MOK - kulturalnie!

Olsztyn24
 
Chociaż śniegu jak na lekarstwo, a za oknem jest ciemno, szaro i ponuro, to Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie nie ustaje w staraniach, aby poprawić nam nastrój w sobie dobrze znany sposób - kulturalnie! Dlatego w przerwach między przygotowaniami do świąt zaprasza na:

Pinokio – Pajacyk czy człowiek? Collodi dla dorosłych

Jutro (8.12) w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena Jarosław Mikołajewski - poeta i tłumacz, przedstawi nieoczywiste, dalekie od „szkolnego” odczytanie „Pinokia”. Może to jednak opowieść o poczuciu winy, nadopiekuńczej matce i alkoholizmie? Spotkanie, powtórzmy - tylko dla dorosłych. Fragmenty „Pinokia” zaprezentuje aktor Grzegorz Gromek. Początek o godz. 19.00.
R E K L A M A
banner
Wstęp wolny.

Sobótka Literacko-Plastyczna

Warsztaty, które przeniosą dzieci do świata baśni, podań i legend warmińskich. W sobotę (9.12) dzieci przeniosą się w świat baśni, podań i legend warmińskich, następnie - w oparciu o tekst literacki, stworzą różnymi technikami plastycznymi prace plastyczno-techniczne tematycznie związane z przeczytanym utworem w godzinach 10.00-12.00 w Spichlerzu MOK (ul. Piastowska 13, Stare Miasto).
Zajęcia dla zieci w wieku 6-10 lat.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: p.balabanska@mok.olsztyn.pl

Sławek Jakułke SOLO

Wybitny pianista, jeden z najciekawszych polskich muzyków jazzowych średniego pokolenia, Sławek Jaskułke, wystąpi w niedzielę (10.12) o godz. 18.00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem w Olsztynie. Muzyka artysty jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju, a w wersji koncertowej ekspresyjna i wręcz hipnotyzująca.

Sławek Jaskułke jest jednym z tych artystów, których twórczość otwiera dzisiaj drzwi dla nowych, nieoczywistych rozwiązań i dowodzi, jak wiele jest jeszcze we współczesnym jazzie do odkrycia. Konsekwentnie przez lata buduje swój własny i rozpoznawalny język wypowiedzi oraz pozostaje wierny swoim wewnętrznych zasadom i ideom. Po wielu latach muzycznych poszukiwań Jaskułke dochodzi do momentu, w którym ważna staje się dla niego cisza, dbałość o najmniejszy detal i spójna forma całości. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu, późnego romantyzmu, a nawet elementy barokowo polifonizującej improwizacji.  Koncerty Jaskułke na całym świecie wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, a płyty od wielu lat są nagradzane znakomitymi recenzjami ze strony fachowych czasopism i recenzentów muzycznych.

Bilety w cenie 35 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
bilety.mok.olsztyn.pl

Mumio Taki Mix

We wtorek (12.12) zapraszamy na limitowany ekstrakt mumiowy, a w nim: fragmenty z legendarnego, pierwszego spektaklu Kabaret Mumio, fragmenty Lutownicy, ale nie pistoletowej, tylko takiej kolby oraz niezwykły i zaskakujący świat Macieja i Jędrzeja, braci z najnowszego spektaklu Welcome Home Boys, gdzie nie mamy Mamy. Miejsce: Audytorium Maximum, początek o godz. 19.00.

Z okazji swojego poważnego jubileuszu (dwudziestojednolecie powstania) Mumio przygotowało dla fanów i widzów kultowych limitowany program pt. „Mumio Taki Mix”. Mamy w nim to, co było: najpopularniejsze fragmenty z legendarnego, pierwszego spektaklu Kabaret Mumio, który został zagrany 800 albo 900 razy (nie wiadomo), a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący. Mamy w nim to, co jest: niezwykły i zaskakujący świat Macieja i Jędrzeja, braci z najnowszego spektaklu Welcome Home Boys, gdzie nie mamy Mamy. A nawet trochę tego, co będzie: Mumio mocno muzyczne – przedsmak nowego, koncertowego projektu.

Bilety w cenie 40 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn-pt, 11.00-17.00)
Galeria Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt-ndz, 11.00-17.00).

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl