Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2017-12-07 23:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyczny Mikołaj dla seniorów

Olsztyn24
Koncert „Cantore Varmienses” dla seniorów (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W wypełnionej po brzegi dawnej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza odbył się dzisiaj (7.12) koncert „Mikołaj dla seniorów u Prezydenta - kolędy i pastorałki”. Wykonawcą kilkunastu kolęd i pastorałek był chór „Cantore Varmienses”  funkcjonujący przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Chórem dyrygował prof. Benedykt Błoński.

Prof Benedykt Błoński w tym roku obchodził 35-lecie swojej pracy naukowej i artystycznej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (w klasie prof. A. Banasiewicza) i laureatem wielu nagród. Ma ogromne doświadczenie  zawodowe. Z uczelnianym Chórem im. Profesora Wawrzyczka oraz Chórem „Cantore Varmienses” prowadził setki koncertów krajowych i zagranicznych (Grecja, Irlandia, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Watykan, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Litwa, Białoruś, Meksyk, Argentyna) z muzyką polską i zagraniczną. Profesjonalizm dyrygenta i chóru przejawiał się podczas całego koncertu.

We wprowadzeniu do koncertu prof. Benedykt Błoński oraz prof. Lucjan Jędrychowski – przewodniczący Rady Olsztyńskich Seniorów, przybliżyli kontekst historyczny, muzyczny i emocjonalny polskich kolęd i pastorałek.
R E K L A M A
banner
Profesjonalnym, na najwyższym poziomie śpiewem, chór wprowadził słuchaczy w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać w doskonałym wykonaniu chóru wielu kolęd i pastorałek, wspólnie je pośpiewać i tym samym przeżyć wspaniałe chwile i wejść duchowo w nastrój świąteczny.

Na zakończenie koncertu prof. Benedykt Błoński, prof. Lucjan Jędrychowski oraz Sabina Dąbrowska wyrażając podziękowanie obecnym za miłe spotkanie, zaprosili olsztyńskich seniorów na kolejny koncert chóru „Cantore Varmienses” , który odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w dniu 22 grudnia o godz. 16:00.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl