07:07 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Marek Wieczorek | 2017-12-18 17:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Marcin Niebrzydowski ze złotym medalem w Koszalinie

Marcin Niebrzydowski na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Koszalinie | Więcej zdjęć »

W sobotę (16.12) odbyły się w Koszalinie XXVIII Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin Marcin Niebrzydowski zdobył złoty medal w najliczniej obsadzonej kategorii MP młodzieżowców - kumite do 75 kg.

Dzięki sukcesom z poprzednich lat Marcin Niebrzydowski otrzymał wolny los w eliminacjach. W drodze po złoto stoczył trzy emocjonujące pojedynki. Pierwszy pojedynek zawodnik OKKK wygrał jednogłośną decyzją sędziów z zawodnikiem z Malborka. Druga walka sprawiła nieco więcej kłopotów. Po regulaminowym czasie sędziowie ogłosili remis. Jednak dogrywka nie sprawiła problemu świetnie przygotowanemu olsztynianinowi. Wygrał jednogłośną decyzją sędziów dominując przeciwnika licznymi frontalnymi kopnięciami i uderzeniami.

Finał był już formalnością. Marcin nie pozostawił nic przypadkowi, celnymi uderzeniami, czyniąc przeciwnika z Włocławka chwilowo niezdolnym do walki, zdobył wazari. Tym samym został złotym medalistą Mistrzostw Polski Kyokushin Młodzieżowców 2017.

Koniec roku był bardzo udany dla zawodników OKKK. W ubiegłym tygodniu ze srebrnym medalem z Pucharu Polski Karate Kyokushin we Wrocławiu wróciła Sylwia Jocz, zaś 20-osobowa grupa młodszych zawodników przyjechała do Olsztyna z pierwszym miejscem drużynowo z Ogólnopolskiego Turnieju Karate we Włocławku.