Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-12-18 19:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy-ochotnicy z Gutkowa z nowym sprzętem

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz przekazuje nowy sprzęt strażakom OSP w Gutkowie (fot, Marcin Kierul)
Ochotnicza Straż Pożarna z Gutkowa dostała od prezydenta Olsztyna nowy sprzęt warty 13,7 tys. złotych. To ważne dla ochotników wsparcie oficjalnie zostało przekazane dzisiaj (18.12) w Urzędzie Miasta.

- Wasze zaangażowanie jest dostrzegane i doceniane przez olsztynian - mówił prezydent Piotr Grzymowicz. - Choćby w ostatnim czasie wykazywaliście się odwagą i umiejętnościami w ratowaniu dobytku mieszkańców naszego miasta i za to bardzo Wam dziękuję. Na pewno ten sprzęt sprawi, że będzie jeszcze skuteczniejsi.

Wśród sprzętu, jaki trafił do jednostki w Gutkowie są: wyciągarka linowa (służy do zabezpieczania pojazdów, które mogłyby stoczyć się np. ze skarpy, ale też ddciągania powalonych drzew), plecak medyczny (zapewnia odpowiednie segregowanie sprzętu medycznego, transportowanie go bez użycia rąk), bosak dielektryczny (pozwala na pracę przy urządzeniach pod napięciem, np. odciągnięcia przewodu elektrycznego), wspornik progowy (to wyposażenie zestawu narzędzi hydraulicznych, niezbędny podczas uwalniania poszkodowanych zakleszczonych w autach) oraz fantom szkoleniowy (pomocny przy nauce pierwszej pomocy). Poza tym odnowione zostały cztery nadciśnieniowe aparaty powietrzne.
R E K L A M A
banner
- To podstawowy sprzęt zabezpieczający ratowników - wyjaśnia prezes OSP Gutkowo, Daniel Zapadka. - Bez niego działanie w pewnych strefach jest niemożliwe. Aparatów używa się m.in. przy pożarach wewnętrznych, dużych pożarach zewnętrznych, awarii chemicznych.

W poprzednim roku strażacy z Gutkowa interweniowali ponad 150 razy. W tym - niemal 90. Od ponad 3 lat OSP Gutkowo jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl