Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-24 14:20 | Rozmiar tekstu: A A A

W ratuszu zaprezentowano wyniki głosowania w V edycji OBO

Olsztyn24
Wyniki ogłoszono w Urzędzie Miasta | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna ogłoszono dzisiaj (24.10) wyniki głosowania na projekty zgłoszone do V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztynianie oddali ponad 40 tys. głosów i zdecydowali, które z pomysłów zostaną zrealizowane w 2018 roku.

Olsztynianie wybrali 4 projekty zintegrowane oraz 23 osiedlowe. Najwięcej głosów w kategorii zintegrowanych zebrał projekt budowy garaży remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Olsztyn-Gutkowo (3609 głosów). Do zwycięskich projektów zintegrowanych należą także Festiwal Burning Girl (2208 głosów), zagospodarowanie plaży nad jeziorem Skanda (2101 głosów) i Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych (1751 głosów).

W kategorii projektów osiedlowych mieszkańcy wybierali spośród 100 pomysłów. Wybrano 23, po jednym na każdym osiedlu. Wśród nich są zarówno te dotyczące infrastruktury danego osiedla, jak i projekty kulturalne. Największą liczbę głosów wśród projektów osiedlowych - 2425 głosów - otrzymał projekt z Gutkowa: Strażacki Plac Zabaw (pełna lista zwycięskich projektów osiedlowych dostępna jest w relacji wideo ze spotkania).
R E K L A M A
banner
V edycja była wyjątkowa pod względem frekwencji. Przez 2 tygodnie głosowania elektronicznego i tradycyjnego (na kartach do głosowania) oddano 43 494 głosów, z czego 40 742 złożono prawidłowo. Większym niż w poprzednich edycjach zainteresowaniem cieszyło się też głosowanie internetowe, z którego skorzystało ponad 16 tys. olsztynian.

Wszystkie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku i będą kosztować ponad 3,73 mln zł.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja wyników V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

24-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl