Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-12-22 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

ZSME i SP19 czekają inwestycje

Olsztyn24
Podpisanie umów odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
Stolica Warmii i Mazur od kilku lat rozwija bazę szkolnictwa zawodowego. W tym czasie realizowane były prace m.in. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych i Zespole Szkół Budowlanych. Teraz nadszedł czas na kolejną placówkę. Zmodernizowany i doposażony zostanie Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych.

Głównym założeniem projektu jest powiązanie podstawy programowej kształcenia w zawodach z nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w przemyśle, a także zacieśnieniei rozwój współpracy szkoły z przedsiębiorstwami oraz uczelniami.

ZSME zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, maszyny i urządzenia za niemal 9 mln złotych. Od 1 września 2019 roku uruchomione zostaną też 3 nowe kierunki: technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz. Całe zadanie opiewa na blisko 22 mln złotych, z czego nieco ponad 18 mln to wsparcie unijne. Ma zostać zrealizowane do końca czerwca 2019 roku.
R E K L A M A
banner
„Energetyk” to jednak nie jedyna placówkaoświatowa, która zmieni się w najbliższych miesiącach. Do połowy następnego roku nowości także w Szkole Podstawowej nr 19 w Gutkowie. Budynek zostanie rozbudowany z myślą o nowych salach do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych. Placówka zostanie także doposażona. Ta inwestycja ma wartość nieco ponad 2 milionów złotych, ok. 830 tys. zł to dofinansowanie z Unii.

Umowy na dofinasowanie tych inwestycji prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i marszałek województwa Gustaw marek Brzezin podpisali dzisiaj (22.12) w Urzędzie Marszałkowskim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji w oświatę w regionie

23-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl