Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-16 19:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratusz stawia na cyfryzację

Olsztyn24
Olsztyński ratusz
Z pomocą środków unijnych Urząd Miasta udostępni elektronicznie nowe obszary administracji. W ramach projektu „Cyfrowy Olsztyn” wdrożone zostaną 73 e-usługi skierowane do mieszkańców gminy Olsztyn m.in. z zakresu edukacji i geodezji.

- Coraz częściej korzystamy z przyjaznych rozwiązań komunikacji elektronicznej - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - E-usługi to duże ułatwienie i istotna oszczędność czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców postanowiliśmy rozszerzyć możliwość korzystania z tych udogodnień.

Realizacja projektu uwzględnia wprowadzenie nowych rozwiązań systemowych, aplikacji oraz zakup nowoczesnej infrastruktury. Na jego wdrożenie Urząd Miasta pozyskał prawie 23 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Jedną  z ważniejszych części projektu jest wykonanie platformy usług edukacyjnych, która umożliwi elektroniczny dostęp do usług rodzicom i uczniom oraz usprawni pracę jednostek oświatowych. System będzie obsługiwał m.in. biblioteki i stołówki szkolne oraz rekrutację do szkół i przedszkoli. Projekt zakłada również wdrożenie nowych e-usług geodezyjnych umożliwiających dostęp do informacji zapisanych w geodezyjnych bazach danych oraz złożenie wniosków np. o podział nieruchomości lub wydanie wypisu z ewidencji gruntów i budynków. W ramach udostępnionych usług zostanie także podniesiona jakość istniejących usług m.in poprzez umożliwienie dokonania płatności online.
R E K L A M A
banner
Miasto planuje też wdrożenie cyfrowej Platformy Zamówień Publicznych. Platforma będzie obsługiwać zarówno duże jak i małe (postępowania do 30 tys. euro) przetargi. W ramach systemu zostanie m.in. udostępniony rejestr umów i zobowiązań urzędu i jednostek podległych. Projekt zakłada ponadto wprowadzenie jednolitego systemu finansowo-księgowego, z którego poza olsztyńskim magistratem skorzystają podległe placówki.

Wprowadzane innowacje i udoskonalenia mają zwiększyć dostępność e-usług oferowanych przez Urząd Miasta, stworzyć przyjazną formę komunikacji za pośrednictwem Internetu oraz zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z administracji elektronicznej. Jest to kolejny etap rozwoju usług elektronicznych udostępnionych przez urząd miasta.

W 2017 roku nagrodę w konkursie Skrzydła IT w Administracji otrzymała miejska aplikacja Cmentarze Online. W październiku wyróżnienie w konkursie Komisji Europejskiej RegioStars Awards otrzymały kolejne olsztyńskie usługi: Elektroniczne Płatności Olsztyna oraz Edeklaracje.

Aktualne e-usługi urzędu miasta dostępne są pod adresem: www.cyfrowy.olsztyn.eu

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl