Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-01-03 16:07 | Rozmiar tekstu: A A A
Egzotyczne hobby nagrodzone

Mistrzowski hodowca ptaków ze Spręcowa

Olsztyn24
Tomasz Bobrowicz z dyplomem Ornitologicznych Mistrzostw Polski (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zaczynał od gołębi i kanarków, a od 5 lat hoduje piękne, kolorowe ptaki egzotyczne – mowa o Tomaszu Bobrowiczu ze Spręcowa, którego pasja została nagrodzona na 80. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski.

Hodowca z gminy Dywity został podwójnym mistrzem i podwójnym wicemistrzem Polski w Sekcji F1: zeberek szarych klasycznych i tych bardziej kolorowych. O wyróżnienia i tytuły na mistrzostwach Polski, które odbyły się w grudniu 2017 roku w Czeladzi, nie było łatwo.

– Konkurencja była duża, w mojej kategorii ocenianych było 80 sztuk zeberek - mówi Tomasz Bobrowicz.
R E K L A M A
banner
W tej chwili w przydomowej hodowli pana Tomasza znajduje się ponad 20 par ptaków. Większość z nich to zeberki, ale są też pochodzące z Australii astryldy trzcinowe i przepiękne amadyny wspaniałe również z Australii. Hodowca właśnie puścił pary na lęgi. Jak sam przyznaje, codzienna praca przy ptakach związana z wymianą wody, dostarczeniem pożywienia i witamin, czy sprzątaniem zajmuje około godziny dziennie, ale…

– Gdybym tylko mógł, to spędzałbym z ptakami całe dnie – mówi Tomasz Bobrowicz. – Ptaki mnie uspokajają i pozwalają oderwać się od rzeczywistości.

Tytuły mistrzowskie to wielki powód do dumy i ukoronowanie nietypowego hobby związanego z hodowla ptaków ozdobnych. Rodzina wspiera hodowcę w pasji, a żona zajmowała się ptakami, gdy pan Tomasz przebywał 2 lata poza granicami Polski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~do Autora / 2018-01-03 19:32
"...sprzątaniem zajmuje około godziny czasu dziennie..." Proszę wykreślić "czasu". Pozdrawiam.
~Beata / 2018-01-03 18:46
Piękne ptaki! Wspaniałą pasja :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl