Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-01-04 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Bankowcy dla edukacji w Olsztynie

Olsztyn24
Umowę podpisują prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i Waldemar Zbytek (wiceprezes WIB) | Więcej zdjęć »
Edukacja ekonomiczna i bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni to główne założenia projektu realizowanego przez sektor bankowy skierowanego do lokalnych społeczności. Bankowcy dotrą również do olsztyńskich szkół. W ratuszu podpisano dzisiaj (4.01) porozumienie dotyczące projektu z fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

Projekt „Bankowcy dla Edukacji” jest odpowiedzią sektora bankowego na potrzeby polskiego społeczeństwa w zakresie edukacji ekonomicznej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Głównym jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej obywateli, przygotowanie ich do świadomego i racjonalnego wykorzystania produktów finansowych oraz poprawa poziomu wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa i kształtowania właściwych postaw w tej dziedzinie.

Jego realizacja przebiegać będzie poprzez organizowanie w szkołach lekcji z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Zajęcia poprowadzą wolontariusze sektora finansowego. Będą też spotkania menedżerów i ekspertów bankowych z młodzieżą, konkursy wiedzy, gry planszowe oraz filmy edukacyjne.
R E K L A M A
banner
Poza działalnością w szkołach, bankowcy planują również aktywności dla studentów i seniorów. Projekt będzie realizowany przy współudziale instytucji edukacyjnych, samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych. Uczestnictwo w nim nie jest obligatoryjne. Jednostki i instytucje, do których program ten jest kierowany, otrzymają zaproszenia do udziału w nim oraz pomoc merytoryczną.

W Olsztynie odbyły się już działania pilotażowe. Projekt oficjalnie powinien ruszyć jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~allensteiner / 2018-01-04 20:52
Wilk uczy owce, jak maja postępować?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. projektu „Bankowcy dla Edukacji”

04-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl